Technológie

Chcete skladací telefón Samsung Galaxy Z Fold 2 5G? Toto je pravda o ňom (VIDEO TOUCHIT)

Je to rozhodne lepšie ako prvá verzia Z Fold a je určená aj pre slovenský trh (prvá verzia nebola). Cenovka je však 1999 eur, čo je rozhodne dosť veľa.

Pre koho je to teda určené?

Je to ale predovšetkým telefón, s ktorým spoločnosť Samsung jasne ukazuje, že skladacie telefóny sú „jeho oblasť “ a on ju nepusti. Momentálne mu súťaží Huawei Mate Xs a Motorola s modelom Trieda 5G. Apple si zatiaľ nezvolil skladacie telefóny a nevyzerá to tak. Pravdepodobne nie je ten pravý čas.

Z Fold 2 má v porovnaní so svojím predchodcom oveľa väčšie displeje. Konkrétne predná strana má 6,2 palca, je Super AMOLED s rozlíšením 816 × 2260 pixelov. Jedná sa o významné zlepšenie v minulosti a je preto najdôležitejšie pre životnosť batérie telefónu – neotváranie hlavného displeja. Interné hlavný displej je 7,6 palca a plocha až 180,8 cm2. Je nevyhnutný pre použitie vo forme tabletu, jeho rozlíšenie je 1768 × 2208 pixelov a jedná sa o Super AMOLED 2X displej.

Samsung Galaxy Z Fold 2 pri práci s predným displejom

Kĺb na displeji je zvyčajne najväčším problémom skladacích telefónov a tento typ bol vyvinutý v spoločnosti Samsung na základe skúseností odborníkov, ktorí vyrábajú tyčové vysávače. Spoj je vždy náchylný na prach a vodu a musí sa zabrániť prenikaniu týchto prvkov. Predchádza sa tomu pomocou chĺpkov, ako sú napríklad tie na tyčových vysávačoch. Kĺb je dobre tvarovaný, cítite ho pohybom prsta po tejto časti displeja, ale nevidíte ho.

Na čo slúži veľký displej telefónu?

Aby ste mali spojenie telefón + tablet v jednom zariadení. V skutočnosti platíte za zložitosť zariadenia – je malé, keď ho nosíme, a veľké, keď ho potrebujete. Spoločne by vás tieto dve zariadenia vyšli oveľa lacnejšie, stále však ide o dve samostatné zariadenia. Fold 2 je iba jeden a dá sa skutočne vložiť do vrecka nohavíc. Ide však o proporcie skutočných smartfónov stále drsné a ťažké. Má 282 gramov a najhrubšia časť má 16,8 mm. Po zložení uvidíte v určitej časti medzeru medzi poľami displeja. To je podstatný rozdiel v porovnaní s najnovšou generáciou Motorola Razr 5G, kde nie je medzera a telefón je malý, pretože má tvar V-karty. Jeho roztiahnutý displej je však iba polovičný v porovnaní s displejom Z Fold 2.

READ  Znovu uniknutá obnova Alana Wakea je okamžite zrejmá

Veľký displej je teda v prípade Z Fold 2 povestne veľká a dajú sa použiť napr. na prácu s dvoma alebo tromi aplikáciami naraz. Toto je veľká vec a môžete určiť, že jedným stlačením tlačidla sa okamžite otvorí vaša obľúbená kombinácia aplikácií – napr. Google Chrome a Microsoft Outlook. To je pekné, najmä na „konzumáciu“ obsahu.

Hlavný displej na Samsung Galaxy Z Fold 2

Hlavný displej na Samsung Galaxy Z Fold 2

Ak by mal byť režim na veľkej obrazovke na tvorbu obsahu, potom je to niečo iné. Tu zistíte, že ide o operačný systém Android 10 (s prísľubom troch rokov aktualizácií) a nie Windows 10. Dá sa teda vytvárať, ale obdobne ako tablet s Androidom. Osobne nám to viac vyhovuje na tvorbu obsahu Galaxy Note20 Ultra.

Batéria

Áno, v dvoch moduloch sa nachádza 4500 mAh batéria a skutočne cool Z Fold 2 vydrží jeden deň prevádzky. Je to dané aj tým, že bežné veci, ako sú krátke príspevky na sociálnych sieťach, odpovede na WhatsApp, SMS alebo telefonáty, vybavíte prehľadom s predným displejom. Batéria naozaj dobrá. Podobne aj reproduktory, kombinácia Samsungu a AKG prináša ovocie v podobe dobrého zvuku (konečne). Súčasťou dodávky sú aj USB-C slúchadlá od AKG, nechýba nabíjačka a kábel USB-C – USB-C.

Predný displej na Samsung Galaxy Z Fold 2

Predný displej na Samsung Galaxy Z Fold 2

Fotoaparáty

Je ich ale až 5 a najlepšia na celom systéme je možnosť snímania selfie záberov pomocou výkonného zadného fotoaparátu, zatiaľ čo sa pri fotení stále vidíte. Z hľadiska konštrukcie kĺbu je pekné, že môžete telefón položiť do L-ka a túto polohu využiť ako statív. Takto je ľahké fotografovať, napr. Skupinu ľudí, ktorí sú všetci na obrázku. Novinkou je orámovanie videa, keď sa obraz prispôsobí tomu, ako sa pohybujete pred kamerou. Skutočne ukážeme, ako to vyzerá, v našom videu.

READ  Slovensko pošle bojové vozidlá na Ukrajinu výmenou za nemecké tanky – EURACTIV.com

Fotoaparáty vzadu majú 12 megapixelov, čo je kombinácia hlavného, ​​ultraširokého a teleobjektívu. K týmto trom objektívom pridajte dva fotoaparáty s rozlíšením 10 megapixelov. Fold 2 nie je vo všeobecnosti fotomobil, fotí sa pekne, ale rekordér ako Note20 Ultra ním nie je.

Ďalšie funkcie

Samozrejmosťou sú funkcie, ktoré vychádzajú zo spolupráce spoločnosti Samsung a ďalších spoločností ako napr. Microsoft. To znamená spojenie telefónu / tabletu s notebookom s operačným systémom Windows. Tiež prispôsobenie aplikácií od Google pre Z Fold 2 v režime Flex.

Celkové posúdenie

Fold 2 je v súčasnosti najlepší skladací telefón na svete. Otázkou je, či svet už chce skladacie telefóny. Cena týchto zariadení je stále príliš vysoká, a preto si ich môžu dovoliť iba ľudia s vyššími príjmami. Samsung ale vie, že až príde čas na skladacie telefóny, bude mať s ich fungovaním už bohaté skúsenosti a bude stáť na čele tejto skupiny telefónov. Jeho výhodou je, že si môže dovoliť experimentovať a niečo sa podarí a možno niečo nie. Zatiaľ je Z Fold 2 skôr prestížnou záležitosťou, takým prémiovým štýlom za 2 000. Predáva sa v čiernej a bronzovej farbe.

Prvé skúsenosti s telefónom Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G: Toto je očakávaný dátum spustenia predaja

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close