Technológie

Trump sa dostal na čiernu listinu spoločnosti Huawei a gigant teraz predáva svoju značku Honor

Americké spoločnosti nemôžu obchodovať s čínskym gigantom bez zvláštneho povolenia.

17. novembra 2020 o 12:59 TASR

PEKING. Čínsky telekomunikačný gigant Huawei v utorok oznámil, že predáva svoju značku cenovo dostupných smartfónov Honor v snahe zachrániť ju, pretože ju americké sankcie paralyzovali.

Spoločnosť Huawei vo svojom vyhlásení uviedla, že na jej divíziu spotrebiteľov je vyvíjaný „obrovský tlak“ kvôli nedostupnosti komponentov potrebných na výrobu smartfónov.

Administratíva prezidenta USA Donald Trump zaradila spoločnosť Huawei na čiernu listinu.

To znamená, že americké spoločnosti nemôžu obchodovať s čínskym gigantom bez zvláštneho povolenia. Dôvodom je podozrenie, že Huawei uľahčuje špehovanie pekinskej vlády, čo čínsky koncern opakovane popieral. Sankcie bránia spoločnosti Huawei nakupovať americké procesorové čipy a ďalšie technológie.

Rozhodnutie predať divíziu cenovo dostupných smartfónov „prijal priemysel Honor s cieľom zabezpečiť svoje vlastné prežitie,“ uviedol Huawei.

Huawei tvrdí, že po ukončení predaja nebude vlastniť žiadne podiely ani sa nebude podieľať na riadení novej spoločnosti.

Kupujúcim je Shenzhen Zhixin New Information Technology, štátna spoločnosť z mesta Shenzhen v južnej Číne, kde má sídlo aj spoločnosť Huawei.

Finančné podrobnosti dohody neboli zverejnené. Spoločnosť Huawei uviedla, že každý rok dodáva na trh viac ako 70 miliónov smartfónov Honor.

Čo sa týka obáv o bezpečnosť, USA tlačia na európske krajiny a ďalších spojencov, aby nepoužívali technológiu Huawei na budovanie svojich 5G sietí.

READ  Buďte fit za 15 minút: Lepšia výživa a cvičenie, vďaka ktorým získate hladké a predvádzajúce sa plecia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close