Technológie

Prvý dopyt po Indii v Indii klesá za 15 rokov, Energy News, Thunder Energy World

Ročný dopyt po elektrine v Indii sa po prvýkrát za posledných najmenej 15 rokov znížil, pretože jeden z významných svetových zámkov znížil spotrebu energie v prvých mesiacoch roka končiaceho v marci.

Podľa údajov Federálneho úradu pre elektrinu klesol dopyt po dodávkach energie zo štátnych zdrojov o 1,1%, čo predstavuje prvý pokles v záznamoch spred roku 2006. Najvyšší tohtoročný dopyt stúpol na 190,2 GW, čo je polovica inštalovaného výkonu v krajine, a to z takmer 184 GW v predchádzajúcom roku.

Po celonárodnej výluke v marci minulého roka klesla spotreba, keď sa podniky, úrady a továrne zatvorili. Dopyt po elektrine sa však opäť zvýšil, pretože India sa stala jednou z mála kľúčových ekonomík, ktorá zaznamenala rast v poslednom štvrťroku 2020, čomu pomohlo zvýšenie vládnych výdavkov a opätovné otvorenie ekonomiky. Pretože India hľadá nový kapitál na premenu čistej energie, je veľmi potrebné, aby India prilákala investorov do svojho energetického sektoru.

Epidémia spôsobuje pokles prvého dopytu po elektrine v Indii za posledných 15 rokov
„Vidíme silné oživenie dopytu po elektrine poháňaného priemyselnými odvetviami a tento trend by mal pokračovať,“ uviedol Rupesh Sange, viceprezident spoločnosti Elara Capital India Pvt. V Bombaji. „Nový nárast vírusových udalostí môže predstavovať určité dočasné riziká, ale dlhotrvajúci príbeh o dopyte zostáva rovnaký.“

Podľa CEA sa dopyt za elektrinu zvýšil za posledných sedem mesiacov finančného roka, pričom celkový dopyt sa oproti predchádzajúcemu roku zvýšil o 7%. Sanjay očakáva, že dopyt po elektrine stúpne na začiatku apríla minimálne o 10%.

READ  Klávesnica Cherry KC 200 MX dokonale predstavuje vzrušujúce nové mechanické spínače MX2A spoločnosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close