Ekonomika

Páčilo sa šéfovi Tesly šoférovať VW ID.3? Odpoveď zverejnil šéf koncernu VW

Pred niekoľkými dňami sa objavili správy, že Elon Musk si vyskúšal nový v rámci nečakaného stretnutia so šéfom koncernu VW. elektrický hatchback Volkswagen ID.3. A nemecká automobilka v súčasnosti zverejnila jasné dôkazy, že sa tak stalo. Čo povedal šéf Tesly na tento ambiciózny elektromobil?

Predvčerom informovanýže Elon Musk sa stretol s vedúcim koncernu VW Herbertom Diessom na malom letisku v Braunschweigu. Podľa zdrojov Bloombergu pri testovaní kompaktu elektrické auto Volkswagen ID.3, ktorý v súčasnosti prichádza na prvé európske trhy a ktorý je podľa VW rovnako dôležitý ako predtým modely Beetle („chrobák“) a Golf.

V čase, keď mal volkswagen stále iba koncept vozidla, niektorí predstavitelia značky ho označovali ako „tesla-killers ‚. O pár rokov neskôr tu máme sériové auto, ktoré testuje samotný šéf Tesly v spoločnosti šéfa koncernu VW.

Musk sa zameral na jazdné vlastnosti

Na začiatku videa zo skúšobnej jazdy, ktoré prostredníctvom svojho zverejnil Herbert Diess LinkedIn profil, Muska upozorňuje, že nejde o závodný stroj, ale o bežné vozidlo. Musk je zároveň zvedavý na akceleráciu a potom v súvislosti s jazdou hovorí, že pre nešportové vozidlo je to celkom dobré.

Potom sa Musk spýta Diessy, s akými batériami a asistenčnými systémami je Volkswagen ID.3 k dispozícii. Na konci videa prídu šéfovia dvoch obrovských spoločností k hangáru, kde je tiež veľmi málo maskovaného elektrického SUV. Volkswagen ID.4ktorá ešte nebola predstavená a ktorá sa dostane na trh do konca tohto roka.

Diess sa teší na ďalšie stretnutie

V komentári k zverejnenému videu Diess poďakoval Muskovi za návštevu. Dodal, že Elon Musk dosť kritizoval dostupný krútiaci moment VW ID.3 vo vyšších rýchlostiach. Diess však opäť pripomenul, že nejde o športové auto. Preto mu poradil, aby to skúsil Porsche Taycan a povedal, že sa teší na ich ďalšie stretnutie.

READ  Bratislava sa pozerá na kongresové turné s cieľom omladiť mesto po epidémii - EURACTIV.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Slovenskej republike bol zahájený predpredaj Volkswagenu ID.3 s úvodným bonusom
Skupina VW sa pripravovala na niekoľkonásobné „porazenie“ Tesly
Elon Musk vyjadril nadšenie pre nový elektromobil Ford Mustang Mach-E

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close