Ekonomika

Vrchol od Mercedesu sa začína predávať. Koľko platíte za prehliadku technológií?

Nový Mercedes-Benz triedy S (W223), ktorá predstavuje samotný strop ponuky tejto prémiovej nemeckej značky, sa začína predávať. Ak chcete, môžete si pripraviť poriadny balík peňazí. Novinka je v súčasnosti technologicky najvyspelejším luxusným sedanom najvyššej kategórie na trhu.

Táto skutočnosť by však nemala nikoho prekvapiť, pretože Mercedes-Benz má už roky obraz technologického lídra, a tak je mnohokrát prvý, kto na trh uvádza nové technológie a určuje trendy v automobilovom svete na nasledujúce obdobie. . Tomu samozrejme zodpovedajú aj ceny tohto top modelu.

Ako vyplýva z oficiálnej správy vydanej slovenským zastúpením značky, vyvolávacia cena novej triedy S je stanovená na závratných 104 400 eur s DPH.

Na druhú stranu nemá zmysel príliš polemizovať o jeho množstve, pretože žiadny zákazník si nekúpi „S-ko“ v úplne základnej konfigurácii. A keďže fantázii náročných zákazníkov sa medze nekladú, výsledná suma sa môže nakoniec východiskovej sume úplne stratiť z dohľadu.

Mercedes nezabudol zdôrazniť cenu niektorých prvkov príplatkovej výbavy. Napríklad továreň žiada 3 588 eur za nový 3D displej pred vodičom dostupný s veľkým projekčným displejom s rozšírenou realitou MBUX, za predný airbag pre zadných pasažierov (k dispozícii iba s predĺženou verziou Long) ďalších 600 eur treba pridať.

Za revolučné svetlomety Digital Light s mimoriadne výkonnými diódami zaplatíte ďalších 2 268 eur a ak chcete inteligentné stropné kamery schopné rozpoznať vaše príkazy, zaplatíte 648 eur a sú vaše.

Zdroj: Daimler

A toto samozrejme rastie a rastie. Potrebujete len prístup k špeciálnym kolesám, doplnkom karosérie, asistenčnej elektronike alebo riadeniu zadnej nápravy (stojí to iba ďalších 1 560 eur).

Spomenúť treba tiež skutočnosť, že nová trieda S je od začiatku k dispozícii vo verziách S 500 4Matic, S 350d, S 350d 4Matic a S 400d 4Matic (vrátane verzií Long). V dohľadnej dobe možno očakávať aj príchod verzie S 450 4Matic. Takže, začali ste už šetriť?

READ  Maďarsko sprísňuje zámky, pretože strednú Európu postihuje „tretia vlna“ infekcie

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close