Zábava

Pápež František cestuje na Slovensko; Eswatini pozýva na rozhovor

Pápež František oznámil svoj odchod na Slovensko v nedeľu a pridal sa tak k trojdňovému výletu do európskej krajiny po púti do susedného Maďarska.

Je už známe, že František plánoval celebrovať omšu 12. septembra na konci náboženskej konferencie v Budapešti, hlavnom meste Maďarska.

Ale František povedal verejnosti na Námestí svätého Petra, že s potešením oznámil, že „ak Boh dá“, neskôr odcestuje na Slovensko a zostane do 15. septembra.

Vatikán uviedol, že na Slovensku František navštívi hlavné mesto Bratislavu, Prešov, Kosciuszko a Chastin.

Podrobnosti o zájazde budú oznámené neskôr, uviedol Vatikán.

František požiadal o modlitbu za výlet, ako aj tých, ktorí pracovali na jeho príprave, a podpísal sa s niektorými pútnikmi na námestí, ktoré držalo slovenské vlajky.

Pápež v okne svojho ateliéru v Apoštolskom paláci vyzval zodpovedných v malom juhoafrickom štáte Eswatini, aby „vyvinuli spoločné úsilie o dialóg, zmierenie a mierové urovnanie rôznych úrovní“.

Eswatini, predtým známe ako Svazijsko, bolo tento týždeň obklopené prodemokratickými protestmi, pretože správy o štátnom násilí voči demonštrantom sa tento týždeň stupňujú.

Demonštranti požadujú demokratické reformy a obvinenia proti represiám kráľa III. Swamiho, ktorý viac ako 30 rokov vládol malému kopcovému kráľovstvu ako úplný panovník.

Skupiny na ochranu práv tvrdia, že kráľovská rodina vrátane 15 kráľových manželiek si užíva luxusný život a 1,1 milióna ľudí v krajine žije v chudobe.

Mbabane, hlavné a najväčšie mesto Mazini, údajne najsilnejšie zasiahli zátarasy a podpaľačstvo demonštrantov, často v kráľovských rodinách alebo v príbuzných podnikoch.

Disclaimer: Tento príbeh bol vytvorený automaticky z kanála syndikátu; Iba obrázok a názov mohli byť prepracované webom www.republicworld.com)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close