Svet

Pápež propaguje „nové nástroje“

Pápež sa opäť vyjadril na podporu nových prístupov k výučbe viery. František v sobotu pred predstaviteľmi kadetského úradu na Talianskej biskupskej konferencii uviedol, že kadetisti potrebujú „blízkosť, otvorenosť a trpezlivosť pre rozhovor“. Každý, kto chce povzbudiť ostatných ku katolíckej viere, nemôže tak urobiť z morálneho opovrhnutia. Namiesto toho vedúci cirkvi navrhol „vrelé privítanie“ a „tón radosti“.

Súdenie ostatných alebo vnucovanie pravdy im bude mať opačný efekt. Zamerať by sa malo na „Božiu spásnu lásku“. „Nemali by sme sa báť hovoriť jazykom žien a mužov dnes,“ uviedol pápež. Nazval „nové nástroje“ pre pôvodné a odvážne učenie viery. Cirkev sa musí predovšetkým starať o „opustených, zabudnutých, nedokonalých“. To je obzvlášť dôležité vzhľadom na korónovú krízu.

František sa však pevne postavil proti tým, ktorí sa nedržali cirkevnej náuky. V tejto súvislosti zdôraznil význam Druhého vatikánskeho koncilu (1962 – 1965): „Tí, ktorí sú s Cirkvou, nasledujú Cirkev, ale tí, ktorí ju nenasledujú alebo ju nevykladajú podľa svojho vkusu, nie sú v Cirkvi. . “

„Prosím, nemáte výsadu pre tých, ktorí chcú navrhnúť katechizmus, ktorý nezodpovedá učiteľskému úradu Cirkvi,“ zdôraznil pápež. Každý, kto hľadá v elitných kruhoch osobné a prepracované vzorce, stratí členov cirkvi.

Vatikán už vydal nové globálne pokyny na leto. Revidovaný sprievodca na 143 stranách zohľadňuje pokrok dosiahnutý za posledné desaťročia. Uvažuje sa predovšetkým o témach globalizácie a digitálnej transformácie. Ďalším zameraním je silné prepojenie medzi katechizmom a vyhlásením viery.

Quell: Čo / pohár

READ  Islamský štát sa prihlásil k zodpovednosti za niekoľko útokov proti Talibanu v Afganistane

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close