šport

Paríž Saint-Germain a Leipzig budú bojovať o prvú účasť vo finále Ligy majstrov

dnes 09:00
|

Najprestížnejšia európska futbalová súťaž Liga majstrov sa určite stretne s novým finalistom.

V utorok večer sa v prvom semifinále stretnú RB Leipzig a Paris Paris. Germain a pre oba tímy by postúpenie na posledný zápas sezóny bolo premiérou.

Semifinále Ligy majstrov UEFA 2019/2020:

RB Leipzig – Paris Saint-Germain

ONLINE prenos >>

Vykopnite zápas: 21:00

rozhoduje: Björn Kuipers (Hol.)

RB Lipsko - Paris Saint Germain

RB Lipsko – Paris Saint Germain

Zdroj: ŠPORT.sk

Napriek tomu sú tieto dva kluby v inej pozícii. Germain je pod väčším tlakom. Francúzsky šampión, za ktorým stojí hlavné mesto Kataru, sa konečne blíži k splneniu dlhodobej túžby nielen svojich fanúšikov, ale aj ambicióznych majiteľov. Francúzsky klub získal európsky primát iba raz, v roku 1993 Olympique Marseille, naposledy vo finále bol v roku 2004 AS Monako.

„Máme veľmi schopný tím a nielen základnú zostavu. Momentálne máme oveľa silnejší personál ako v predchádzajúcich sezónach,“ Podľa AP bol s istotou vyhlásený obhajca Parížanov, Marquinhos, a vo štvrťfinále proti Atalante Bergamovi tiež vystrelil.

Klub z francúzskeho hlavného mesta vypadol v posledných troch rokoch na ôsmom finále a vo štvrťfinále skončil štyrikrát predtým. Naposledy sa predstavil medzi prvými štyrmi 25 rokmi. V tom čase nestačil pre AC Miláno. „Po osemfinálovom súboji s Borussiou Dortmundom každý videl, že sa stalo niečo mimoriadne. Všetci sme v tíme chceli to isté, vytiahli sme jedno lano a nasmerovali klub správnym smerom.“ povedal záložník Ander Herrera.

V tíme v Paríži visí nad brankárom Keylor Navas otáznik, ktorý na nohe pracuje so zranením svalov. Na druhej strane by mal byť k dispozícii kapitán a obranný stĺp Thiago Silva. Testy ukázali, že jeho svalové problémy so zadnými stehnami sú iba mierne.

READ  Tatar, Studenik, Jarosz predstavuje historicky bronz Slovenska | vlastnosť

Lipsko už dávno prekročilo očakávania pred sezónou a v semifinále Ligy majstrov nemá čo stratiť. „Nemyslím si, že je možné prísť s plánom zastaviť Neymar alebo Mbappé, ale máme dôveru v naše obranné schopnosti. Vieme, že musíme pokračovať a hrať si navzájom, pretože to z nás robí dobre. nebojácny a mladý tím. “Tým, že dokáže poraziť všetkých. V týchto chvíľach je kľúčom sebadôvera, musíme to však preukázať priamo na súde. ““ Tyler Adams, americký záložník Lipska, hovoril za ESPN, ktorý rozhodol o štvrťfinálovom zápase proti Atletic Madrid.

V roku 2013 porazil Borussia Dortmund 2: 1 vo Wembley Bayern Mníchov. Odvtedy však nemecký tím nepostupoval do finále Ligy majstrov. Leipzig – Parížske semifinále duel Germain je naplánované na utorok o 21:00

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close