Päťhviezdičkové Španielsko vstupuje do vyraďovacej fázy Euro 2020, Poľsko napriek šikovnosti Lewandowského odchádza – The New Indian Express

Vydané AFP

PARÍŽ: Španielsko našlo svoju formu práve v stredu, pretože Portugalsko a Nemecko porazili v Seville Slovensko 5: 0, aby sa kvalifikovali do posledných 16 zápasov Euro 2020, a až potom sa pokúsili dostať do vyraďovacej fázy.

V posledný deň skupinovej fázy ťažilo Španielsko z dvoch vlastných gólov, pretože v nasledujúcom kole skončilo v E-skupine na druhom mieste za Švédskom, zatiaľ čo Ukrajina postúpila bez hry.

Dvojnásobok Roberta Lewandowského v Petrohrade nestačil na to, že Švédsko, ktoré sa už kvalifikovalo, neskoro skórovalo na víťazstvo 3: 2 proti Poľsku.

Tréner Luis Enrique pred stretnutím so Slovenskom varoval, že napriek remíze doma v Seville Španielsko prvé dva zápasy remizovalo.

Martin Dubrovka zachránil pokus Alvara Moratu po faule na Coly v druhom zápase za sebou.

Zničujúci španielsky gól Dubrovky im však umožnil postúpiť na pol hodinu, pretože brankár videl, ako strela Pabla Srbska zasiahla žrď a následne ju potopil späť do vlastnej siete.

– Lewandowského úsilie bolo márne

Po zmiernení andalúzskych horúčav strelil Aimerik Laporte svoj prvý gól v Španielsku a v polčase po premene medzinárodnej lojality z Francúzska na 2: 0.

V druhej polovici majstrovstiev Európy 2008 a 2012 Srbsko zdolalo Jordiho Albu na bránu len pár minút pred tým, ako Perron Torres zišiel z lavičky.

Vlastný gól Juraja Kukku upravil na 5: 0, pretože Španielsko vyrovnalo najväčšiu víťaznú bilanciu v histórii majstrovstiev Európy.

„Veľa sme zatvárali ústa. Hrali sme skvelý futbal a mali sme viac šťastia ako prvé dva zápasy,“ povedal Laborde pre televízny kanál Telecinco.

Švédsko viedlo v Petrohrade Poľsko 2: 0, pričom Emil Forsberg skóroval na začiatku štartu a potom si vystrieľal ortézu po vynikajúcej práci Dijona Klusevského.

READ  Roku na odstránenie RT z operačného systému v Európe - Digital TV Europe

Lewandowski medzitým plánoval vynechať hosťujúceho hráča a rýchlo odstúpil za sebou, keď sa zdalo ľahké streliť gól dvakrát.

Bayern Mníchov však ukázal svoju hodnotu ohromujúcim úderom na zníženie deficitu superhviezdy, po ktorom nasledoval vyrovnávací gól v 84. minúte, ktorý Španielsku umožnil poraziť tím.

Poľsko sa malo poraziť, ale namiesto toho Švédsko v 4. minúte vyhralo, pretože striedajúci Victor Clausen premenil na 3-2.

Medzitým tieto výsledky potvrdila Ukrajina, ktorá v pondelok hrala posledný zápas skupiny C ako jeden z troch najlepších tímov za posledných 16 rokov.