Zábava

Päťhviezdičkové Španielsko vstupuje do vyraďovacej fázy Euro 2020, Poľsko napriek šikovnosti Lewandowského odchádza – The New Indian Express

Vydané AFP

PARÍŽ: Španielsko našlo svoju formu práve v stredu, pretože Portugalsko a Nemecko porazili v Seville Slovensko 5: 0, aby sa kvalifikovali do posledných 16 zápasov Euro 2020, a až potom sa pokúsili dostať do vyraďovacej fázy.

V posledný deň skupinovej fázy ťažilo Španielsko z dvoch vlastných gólov, pretože v nasledujúcom kole skončilo v E-skupine na druhom mieste za Švédskom, zatiaľ čo Ukrajina postúpila bez hry.

Dvojnásobok Roberta Lewandowského v Petrohrade nestačil na to, že Švédsko, ktoré sa už kvalifikovalo, neskoro skórovalo na víťazstvo 3: 2 proti Poľsku.

Tréner Luis Enrique pred stretnutím so Slovenskom varoval, že napriek remíze doma v Seville Španielsko prvé dva zápasy remizovalo.

Martin Dubrovka zachránil pokus Alvara Moratu po faule na Coly v druhom zápase za sebou.

Zničujúci španielsky gól Dubrovky im však umožnil postúpiť na pol hodinu, pretože brankár videl, ako strela Pabla Srbska zasiahla žrď a následne ju potopil späť do vlastnej siete.

– Lewandowského úsilie bolo márne

Po zmiernení andalúzskych horúčav strelil Aimerik Laporte svoj prvý gól v Španielsku a v polčase po premene medzinárodnej lojality z Francúzska na 2: 0.

V druhej polovici majstrovstiev Európy 2008 a 2012 Srbsko zdolalo Jordiho Albu na bránu len pár minút pred tým, ako Perron Torres zišiel z lavičky.

Vlastný gól Juraja Kukku upravil na 5: 0, pretože Španielsko vyrovnalo najväčšiu víťaznú bilanciu v histórii majstrovstiev Európy.

„Veľa sme zatvárali ústa. Hrali sme skvelý futbal a mali sme viac šťastia ako prvé dva zápasy,“ povedal Laborde pre televízny kanál Telecinco.

Švédsko viedlo v Petrohrade Poľsko 2: 0, pričom Emil Forsberg skóroval na začiatku štartu a potom si vystrieľal ortézu po vynikajúcej práci Dijona Klusevského.

Lewandowski medzitým plánoval vynechať hosťujúceho hráča a rýchlo odstúpil za sebou, keď sa zdalo ľahké streliť gól dvakrát.

READ  Najlepšie hororové filmy na Netflixe

Bayern Mníchov však ukázal svoju hodnotu ohromujúcim úderom na zníženie deficitu superhviezdy, po ktorom nasledoval vyrovnávací gól v 84. minúte, ktorý Španielsku umožnil poraziť tím.

Poľsko sa malo poraziť, ale namiesto toho Švédsko v 4. minúte vyhralo, pretože striedajúci Victor Clausen premenil na 3-2.

Medzitým tieto výsledky potvrdila Ukrajina, ktorá v pondelok hrala posledný zápas skupiny C ako jeden z troch najlepších tímov za posledných 16 rokov.