Zábava

Euro 2020: Španielsko v ohrození, ale Slovensko proti renesancii | Futbalové správy

Vďaka svojmu bohatému futbalovému pôvodu Španielsko nečakalo, že vyhrá finálový zápas skupiny E proti Slovensku, ktoré postúpi do ďalšej fázy Euro 2020 – ale sú nútení považovať stredajší zápas za vyraďovaciu.

Španielsko remizovalo s vlastnými fanúšikmi po sobotňajšej remíze so Švédskom 1: 1, čo sa rovnalo najhoršiemu štartu na európsky šampionát od roku 1996 po patovej situácii bez otváracieho gólu proti Švédsku.

Čítajte viac | Euro 2020: Nemecké kvarteto vynecháva tréning so zraneniami z víťazstva Portugalska

Trojnásobní majstri Európy sú tretí v široko otvorenej skupine E, kde môžu akíkoľvek lídri za posledných 16 knokautov ísť do Švédska, na druhé Slovensko alebo na štvrté Poľsko.

Slovensko hrajúce iba druhé euro ako nezávislý národ prehralo v poslednom zápase so Švédskom 1: 0 a potrebuje výhru, ktorá mu zaručí postup, aj keď na to stačí jeden bod.

Zdá sa, že využívajú španielske nervy.

„Španieli majú teraz nôž na krku, takže musia akýmkoľvek spôsobom vyhrať a budú cítiť veľký tlak,“ povedal obranca Tomáš Hoboken.

‚Rob alebo zomri‘

Španiel Caesar Asbiliguda uviedol, že jeho nedávne víťazstvo v Lige majstrov na poste kapitána Chelsea je dôkazom toho, že sa šťastie môže po sezónnom neúspechu vrátiť.

„Dobrý štart nemôžete vyhrať, záleží na tom, ako skončíte,“ povedal. „V tejto sezóne som žil s Chelsea a poučil som sa z toho, že nemôžete odísť, keď si každý myslí, že ste mŕtvy.“

Obranca Aspiliguda ešte musí hrať, ale vyzval na návrat k vedeniu v španielskych médiách a umožnil Marcosovi Lorendemu obnoviť svoju pravidelnú útočnú úlohu.

Kapitán a záložník Sergio Busquets v prvých dvoch zápasoch Španielska veľa vynechal, pretože mal pozitívny test na Covit-19, ale je pripravený na návrat proti Slovensku.

READ  Americký mužský hokejový tím na olympijských hrách na ľade a mimo ľadu

„Nemôžeme čakať, kým príde zápas, chceme získať šesť bodov, ale prihrávka je stále v našich rukách. Sme odkázaní sami na seba. To je najdôležitejšie. A hráme doma,“ dodal Asbiliguda.

„Je to situácia, do alebo zomri. Mnohí z nás už boli v podobných situáciách a chystajú sa vyhrať. Každý vie, ako sa má správať. Ak budeme držať spolu, vrátane fanúšikov, dúfam, že pôjdeme.“ „

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close