Zábava

Peter Bebjak & Noel Czuczor Rozhovor – Uchádzači – Termín

Aktualizované s videom: Osvienčimská správaSlovenský kandidát na medzinárodný celovečerný film Oscar rozpráva skutočný príbeh dvoch slovenských Židov, ktorí utiekli z Osvienčimu v snahe povedať svetu o nacistických zverstvách v koncentračnom tábore.

Na základe knihy Útek z pekla Film režíroval jeden z utečencov Alfréd Wetzler a ako nekompromisný detail zrealizoval film režisér Peter Pepjack. Drsná realita každodenného života v prvých dňoch Osvienčimu, obete, ktoré sa priniesli s cieľom upozorniť spojencov na hrôzy a neochota sveta počuť o tom, čo sa dialo za ostnatým drôtom, sú zdrvujúce.

Pepjack povie Deadline počas filmového festivalu Rivals International, že chce vyrozprávať príbeh Wetzlera a Rudolfa Wirbu, aby svetu pripomenul, aby na pochode populizmu neopakoval chyby z minulosti. „V Európe stále existujú skupiny ľudí, ktorí si stále myslia, že je rok 1939, a posúvajú svoje radikálne plány dopredu,“ hovorí. Osvienčimská správaFrontmanom je Noel Suxer. „Tak ľahko zabudneme na tieto hrozné veci.“

Czuczor, ktorý hrá Wetzlera, povedal, že kvôli tejto úlohe schudol takmer 40 libier a že podmienky nakrúcania boli náročné, keďže Pepjack hľadal autentickosť. „Bolo to pre nás všetkých ťažké natáčanie. Bola zima a snažili sme sa byť čo najdôveryhodnejší,“ hovorí.

Film skopírovaný spoločnosťou Samuel Goldwyn Films v USA a ku koncu obsahuje dôležité portréty Johna Hannaha. Keď sa kamera posúva na Hannahinu postavu, Warrena, odhaľuje sa mu realita Wetzlerovho a Wirbovho pekla.

Pozrite si video z panelu vyššie.

READ  The Fiji Times » Tennis-Patoza vedie Španielsko k víťazstvu nad Kazachstanom; USA, Švajčiarsko vyhráva

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close