Technológie

Peter Kay, Utilita Arena, Birmingham, recenzia: Kayov vzácny spoločný dotyk presvitá

Peter Kay mal minulý mesiac vstúpiť na každoročné podujatie British entertainment ako „prvý umelec na svete“, ktorý vystúpi na megamieste Co-op Live v Manchestri za 365 miliónov libier, čo je rekord pre halu v Spojenom kráľovstve s kapacitou 23 500 ľudí.

Ale toto budúce pierko v čiapke komiksu Bolton s raňajkami v arénach sa stratilo pod náporom úderov známych ako „prepadáky“. Jej show bola zrušená na pondelok na Deň svätého Juraja, ale jej dátumy boli presunuté; Teoreticky bude areál pripravený privítať ho 23. mája.

Fanúšikovia a tí, ktorí riadia mamutí projekt, sa nesmiali, no Kay po tom, čo sa po debakli vrátila do Birminghamu, mala aspoň jednu šancu vyčarovať ľuďom úsmev na tvárach tohto britského zbabelca. .

Šanca? No nie presne oboma rukami. Napríklad, nie je tam žiadna zmienka o Keithovi Lordovi, oficiálnom dôstojníkovi požiarnej bezpečnosti z televízneho seriálu, vďaka ktorému sa volá Phoenix Knights. Namiesto toho, s niekoľkými pochabými bokmi – „aspoň nehovorili o spolupráci naživo,“ povedal Kay Josh a ukázal na niekoľko balónov s logom Utilida. Vidieť Erica Claptona na aktuálnej hlavnej scéne v Manchestri bol trochu trapas („Co-Op Live vtedy nebolo otvorené…“, známy pohľad) a potom „Aký týždeň!“ Kývnutie Barrymu Manilowovi, najnovšiemu počinu, ktorý posúva miesta, s povzdychom.

Kay, 50, pozná svoje vlastné frustrácie, pokiaľ ide o falošné štarty. Turné, ktoré sa malo začať v decembri 2022 a trvať do konca budúceho roka, bolo v roku 2017 odložené z dôvodu „nepredvídaných rodinných okolností“, čo malo za následok rôzne špekulácie o jeho zdravotnom stave. Keď konečne stretol svojich ľudí, mal slzy v očiach.

Možno, že keď sa postaví na nové miesto, bude mať v rukáve ďalšie triky. Ale aj keď K under dodá, nezdá sa to ako veľký problém. Jeho príťažlivosť spočíva v rozprávaní vecí tak, ako ich nájde, čo je jeho charakteristickým znakom, že sa príliš nesnaží vyčnievať z davu. Vo všeobecnosti vyniká vo vyjadrovaní hnevu, ale jeho bezstarostný génius je tiež výraznou črtou.

READ  Rekapitulácia stredajšieho zápasu - The Washington Post

Predstavenie nie je jeho silnou stránkou, ale pripomienkou jeho vzácneho spoločného dotyku – presne tak, ako to bolo pri prvom vystúpení. Predvádza riskantnú úvodnú časť, ktorá sa spolieha na uznanie publika a dobromyseľný hovor a odozvu, keď spieva zo 70. a 80. rokov, ktoré predchádzali analógovej ére jeho ranej šťastnej mladosti. TV reklamné znelky.

Netreba premýšľať, no zároveň je to sebavedomý komik – cení si to, čo by niektorí mohli odmietnuť, keďže Dodd má svoje vlastné dôvody na úspech – je samozvaným kurátorom zaniknutého mainstreamového sveta. Je Alan Bennett príliš znepokojený všednými malichernosťami? Náklonnosť, ktorú vyvoláva k svojmu zosnulému „nanovi“, potvrdzuje jeho necivilizované ocenenie normálneho (ale akosi nie) rodinného života a nášho krátkeho času.

Okrem segmentu popových textov, ktorý si nepamätal, sú vrcholy dosť bolestivé – získavanie času, ktorý mal Clapton na to, aby podpísal žalostne lacnú gitaru ako láskavosť priateľovi (komiksový kolega Jason Manford), a dáva nám krvavé detaily. Postup pri obličkových kameňoch.

Diváci budú v úžase z veľkého finále, ktoré zahŕňa obľúbené televízne tematické melódie, pyrotechniku ​​a bláznivý aerial cup de theatrics. Nie je zlé, že ostatní budú teraz testovať miesto ako prví, vzhľadom na správy o zlých elektrikách a rozpadajúcej sa jednotke vzduchovej pištole na Co-op Live.

Prehliadky do decembra 2025. Informácie o lístku: peterkay.co.uk

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close