Svet

Pieseň „RRR“ „Natu Nadu“ získala Oscara a vrátila hudbu do centra pozornosti Indie

MM Keeravani vrátil Indiu do centra pozornosti po historickom hudobnom víťazstve Oscara.

Keeravani získal najlepšiu pôvodnú pieseň za svoju veselú energickú hymnu krajina krajiny Z obrázku R.R.R. Hudba Keeravani a text Chandra Bose.

„Toto je len začiatok všetkého,“ povedal Keeravani v zákulisí. „Pre svet, najmä na Západe, sú ľudia viac na indickú a ázijskú hudbu. Je to tak už dlho. Veľmi rád otváram dvere a svet, aby prijal moju kultúru.“

krajina krajiny Prvá skladba z indického filmu, ktorá bola nominovaná a vyhrala v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň. Oscara v tejto kategórii však získal indický umelec AR Rahman Jai Ho od Milionár z chatrče – britský produkt – v roku 2009.

Keeravani pobavil oscarové publikum slovami, že vyrastal na Carpenters a neskôr začal spievať piesne skupiny. Na vrchole sveta S novými textami vrátane „R.R.R Každý Ind by mal vyhrať.

Indický textár Sunbose a indický hudobný skladateľ MM Keeravani získali Oscara za najlepšiu hudbu (pôvodná pieseň) za pieseň „Natu Nadu“ vo filme „RRR“. – Foto: AFP

krajina krajiny Jedna z najpamätnejších scén akčného eposu v jazyku Telugu R.R.R S chytľavou melódiou a tanečným sprievodom hercov Ram Charan a NT Ram Rao Jr.

Pieseň sa stala virálnou senzáciou aj mimo filmu, na YouTube získala viac ako 122 miliónov videní a inšpirovala výzvu TikTok, kde sa používatelia pokúšajú znovu vytvoriť akrobatický tanec. Príhovor juhokórejského veľvyslanca Song Jae-boka sa stal virálnym.

Chandra Bose povedal, že je nadšený, že môže svojej manželke a deťom ukázať trofej. Hovoril o problémoch písania piesní v jazyku s 56 písmenami.

„Náš jazyk má veľa slov, výrazov, veľa pocitov,“ povedal v zákulisí. „Veľmi dobrý jazyk a veľmi literárny jazyk. Veľmi hudobný jazyk. Keď sa to zapíše, všetko to znie hudobne… Pretože ľudia ako vy radi spievajú, tento druh hudby a zvuku to všetko umožňuje.

READ  Tichomorský supertajfún Hinnamnor sa stáva najsilnejšou búrkou roku 2022

V nedávnom rozhovore Keeravani povedala, že sa cítila nútená využiť platformu Oscarov na zvýraznenie iných umelcov z Indie.

„Je dôležité, aby viac hudby a talentovaných umelcov z mojej krajiny dostalo šancu získať tento druh uznania, aby svet prijal indickú hudbu viac ako kedykoľvek predtým,“ povedal.

Medzi ďalšie nominované na najlepšiu pôvodnú pieseň patrí Rihanna vyzdvihni ma, Dems, pieseň, ktorú naspievala s režisérom Ryanom Cooglerom a skladateľom Ludwigom Goransonom; Lady Gaga drž ma za ruku S BloodPop,“ Diane Warren Povedz to ako dievča A Je to život od Všade a všetko naraz. Poslednú skladbu zložili Mitsky, David Byrne a Ryan Ladd, ktorý bol so svojou kapelou Sun Lux nominovaný na najlepšie pôvodné skóre. – A.P

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close