Svet

Vážny neúspech pre Camp Merkelová v dvoch regionálnych skúškach – rts.ch

Nemeckí konzervatívci prezidentky Angely Merkelovej uväznení vo finančnej korupcii utrpeli v nedeľu v dvoch regionálnych voľbách, najmä šesť mesiacov pred parlamentnými voľbami, drvivú porážku.

Podľa kanálov ARD a ZDF smeruje Kresťanskodemokratická únia (CDU) k najhorším volebným výsledkom v regionálnych štátoch Bádensko-Württembersko a Porýnie-Falcko v juhozápadnom Nemecku.

V Bádensku-Wortembergu získala CDU pred piatimi rokmi iba 23,3% hlasov oproti 27%, zatiaľ čo v Porýní-Baltinate dosiahla 26%, oproti 31,8% v roku 2016. Bohatstvo, keď týždenník Der Spiegel hovorí o „volebnej porážke“.

Zlé znamenie

Obviňujú konzervatívcov, že nezaviedli týchto dvoch favoritov Laundersovcov na čele so zelenými a sociálnymi demokratmi ako zlé znamenie pre legislatívne voľby 26. septembra.

Od konca februára oslabila prezidentskú stranu takzvaná „masková záležitosť“ a rastúca kritika riadenia zdravotnej krízy.

Mnoho komentátorov tvrdí, že CDU prechádza „najhoršou krízou“ od škandálu s rozbahneným fondom, ktorý koncom 90. rokov spustil pád Helmuta Kohla. V tejto dobe, najmä na začiatku epidémie, bolo podozrenie z provízií, ktoré dostávali delegáti za zmluvy o nákupe masiek, ktoré by kazili obraz väčšiny.

Zelení a S.P.D.

Zelení, ktorých cieľom je vstúpiť do federálnej vlády na konci legislatívnych volieb, naopak privítali „superštart“ volebnej línie, ktorý predstavuje ich veľké víťazstvo v Bádensku-W ர்ட rttembergu.

S veľkým víťazstvom (asi 31%) môžu zelení rokovať o svojej novej koalícii, opäť s CDU alebo sociálnymi demokratmi alebo liberálmi vo všetkých troch stranách (FDP, asi 11%).

V krajine Porýnie-Falcko zaostáva CDU ďaleko za Malu Trayerovou, otvorenou vodkyňou regionálnych sociálnych demokratov (asi 33 – 35%).

Nemecká alternatívna pravica (AfD) klesla o 3,3 bodu na 4,2 bodu na dvoch vavrínoch.

Korupcia

Angela Merkelová, ktorá je presvedčená, že sa odkloní od vrcholu svojej popularity, považuje za zmarené jej plány problémami ovplyvňujúcimi CDU a jej bavorského spojenca CSU.

READ  Singapur sa kvalifikuje na majstrovstvá sveta vo florbale

Dvaja delegáti, George Nuslein (CSU) a Nicholas Loebel (CDU), boli v uplynulých dňoch prinútení opustiť svoje strany, údajne vďaka epidémii. Dôstojníci.

Rok po vypuknutí sú milióny Nemcov unavené z platných obmedzení a „aféra s maskami“ sa zhoršuje.

afp / lan / fgn

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close