Technológie

PlayStation 5 sa ľahko demontuje, bočné panely sú odnímateľné

Japončina Sony pred oficiálnym uvedením novej hernej konzoly PlayStation 5 postupne dáva fanúšikom nové a nové informácie. Najnovšie video z demontáže novej konzoly sa objavilo na japonskom YouTube kanáli Sony. To odhalilo niekoľko zaujímavých faktov.

Pozri saPlayStation 5 vs. Čo majú spoločné Xbox X a v čom sa líšia?

ZDROJ Sony

Ukázal Yasuhiro Ootori, mechanický dizajn VC spoločnosti Sony ako pomerne ľahko previesť PlayStation 5 z vertikálnej do horizontálnej polohy. Nie je potrebný žiadny skrutkovač, stačí aj malá minca. Stojan je ukotvený k telu konzoly pomocou jedinej skrutky, podobne ako u mnohých monitorov pre PC, ktoré sa dajú ukryť vo vnútri. Zároveň je vo vnútri tiež zástrčka, ktorú je možné zasunúť do nite tesne pod odstránením stojana pre zvislú polohu. Praktický.

ZDROJ Sony
ZDROJ Sony

Mimochodom, PlayStation 5 má rozmery 390 x 260 x 104 mm, čo potvrdil aj Ootori. Toto je jednoznačne najväčšia konzola, akú kedy spoločnosť Sony vyrobila. Dôvodom by mal byť lepší odvod tepla a tým aj menšia hlučnosť. Škoda, že PS5 bude (zatiaľ) iba v bielej farbe. V čase, keď v obývacích izbách stále dominuje čierna A / V výbava, bude to ako päsť na oko.

Vďaka videu tiež presne vieme, kde budú porty. Na prednej strane je nainštalovaný iba jeden USB-C (USB 3.1 Gen2) a prekvapivo je teraz jeden starý port USB-A (USB 2.0).

ZDROJ Sony

Zadná strana je zaujímavejšia, pokiaľ ide o porty USB-A. K dispozícii sú dva porty USB 3.1 Gen2, teda s prenosovou rýchlosťou 10 Gbit / s. Nechýba ani 10 Gbit / s ethernetový port alebo HDMI výstup. Samozrejmosťou je aj pripojenie na striedavý prúd. Pri pohľade na zadnú stenu sú zreteľné aj mohutné otvory na vetranie horúceho vzduchu zvnútra konzoly.

READ  Ako technológie robia z pacienta partnera
ZDROJ Sony
ZDROJ Sony

Dva prívody čerstvého vzduchu sú tiež v prednej stene, sú však výrazne nenápadnejšie vzhľadom na dizajn plastových bočných panelov. Tie sa dajú pomerne „zacvaknúť“ a konzolu vyčistiť od prachu. Na každej strane je mriežka masívneho 12 cm ventilátora, ktorý by mal tiež výrazne znížiť hluk.

ZDROJ Sony

Pod bielymi stranami sa nachádzajú aj dva zachytávače prachu, otvory, ktoré stačí povysávať iba raz za čas a PS5 by mala pokračovať v pohodlnej práci.

ZDROJ Sony

Mnohých určite poteší už pripravený slot pre M.2 SSD disk s podporou PCIe 4.0 hneď vedľa ventilátora pod malým krytom. Bude schopný rozšíriť 825 GB SSD pamäť nainštalovanú priamo na doske. Spoločnosť Sony neodporúča ďalšiu demontáž doma.

ZDROJ Sony

Vo vnútri je zaujímavá aj pomerne masívna jednotka s jednotkou Blu-ray. Ďalším prvkom na zníženie hluku by mala byť kovová konštrukcia a dvojvrstvové tlmenie okolo mechaniky.

ZDROJ Sony
ZDROJ Sony

Nakoniec najzaujímavejší je 64-bitový AMD Ryzen Zen 2 s 8 jadrami s taktom 3,5 GHz. Namiesto klasickej tepelnej pasty medzi procesorom a chladičom používa Sony tekutý kov, ktorý má vydržať oveľa dlhšie a ponúka tiež lepšie vodivé vlastnosti. Spoločnosť Sony údajne strávila dva roky vývojom tohto systému vhodného pre PlayStation. Mimochodom, všimnite si obrovský pasívny kovový chladič.

ZDROJ Sony

Grafika postavená na AMD Radeon je taktovaná na 2,23 GHz a poskytuje až 10,3 TFLOPS.

Pozri saPlayStation 5 dorazí 19. novembra a ceny už poznáme

ZdrojYouTube / Sony

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close