Zábava

Po prenasledovaní medveďa na Slovensku zomrela 31-ročná žena

Medveď hnedý žerie jedlo v Zoo Záhreb (EPA), Chorvátsko

31-ročná žena zomrela po tom, čo ju a jej kamaráta na Slovensku prenasledoval medveď.

Žena z Bieloruska sa prechádzala so svojím priateľom v Nízkych Tatrách, keď boli konfrontovaní. hnedý medveď.

Podľa muža obaja utekali rôznymi smermi v Demänovskej doline, obľúbenej oblasti pre turistov s hustým lesom a strmými roklinami.

Slovenská horská záchranná služba použila pátracieho psa na nájdenie tela ženy v piatok večer po tom, čo jej priateľ išiel na pomoc, uviedla BBC.

Medveď bol neďaleko, keď policajti našli jeho telo, a po niekoľkých výstreloch Horskej záchrannej služby musel z miesta utiecť.

Zatiaľ nie je jasné, či ženu zabil medveď, alebo zomrela. Úradníci uviedli, že informácie zverejnia, ak sa ukáže, že ju medveď zabil.

Medvede hnedé sú bežné vo východnej a severovýchodnej Európe, ale väčšinou sa vyskytujú v Karpatoch, ktoré sa rozprestierajú na území Ukrajiny, Slovenska, Poľska a Rumunska.

V 30. rokoch 20. storočia bol vyhubený aj slovenský medveď hnedý. Vedci sa domnievajú, že v súčasnosti žije v krajine 1275 medveďov.

Počet útokov medveďov v krajine narastá, vrátane smrteľného v roku 2021 – prvého na Slovensku za viac ako storočie.

Populácia medveďa hnedého je horúcou politickou témou v krajine, kde nová slovenská populistická nacionalistická vláda chce menej ochrany životného prostredia EÚ pre predátorov, ako sú vlci a medvede.

Ekologické skupiny ako WWF a Slovak Wildlife Association však odstúpili od akéhokoľvek plánu na eradikáciu populácie medveďa hnedého v krajine.

READ  Pápež František, biskupi by mali byť biskupmi, americkí politici by nemali diskutovať o Bidenovom odmietnutí jednoty kvôli potratom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close