Svet

Po vykoľajení indického vlaku zostalo nevyžiadaných viac ako 100 mŕtvych tiel

Balasore, India: Indické úrady v utorok (6. júna) vášnivo vyzvali rodiny, aby pomohli identifikovať viac ako 100 nevyzdvihnutých tiel uchovávaných v nemocniciach a márniciach po najhoršom vlakovom nešťastí v krajine za viac ako dve desaťročia, pri ktorom zahynulo 275 ľudí.

Katastrofa sa stala v piatok, keď sa osobný vlak zrazil so stojacim nákladným vlakom neďaleko okresu Balasore v štáte Uríša na východe krajiny, vykoľajil sa a zrazil sa s iným osobným vlakom idúcim v protismere.

Po neúnavnom úsilí o záchranu preživších a opravu trate vlaky v nedeľu večer po trati opäť premávali.

Do pondelkového večera ešte nebolo identifikovaných asi 100 tiel, povedal agentúre Reuters vysoký predstaviteľ ministerstva zdravotníctva.

Zdravotný riaditeľ Odisha Bijay Kumar Mohapatra uviedol, že úrady sa snažia získať nádoby na studené nápoje, aby pomohli chrániť telá.

„Ak nie sú identifikovaní, pitva nemôže byť vykonaná,“ ​​povedal Mohapatra a dodal, že podľa predpisov štátu Urísa nemôže byť nevyzdvihnuté telo posmrtné, kým neuplynie 96 hodín.

V najväčšej nemocnici v hlavnom meste štátu Bhubaneswar, Celoindickom inštitúte lekárskych vied (AIIMS), sa na veľkých televíznych obrazovkách premietali zábery mŕtvych, aby pomohli zúfalým rodinám pri hľadaní priateľov a príbuzných v nemocniciach a márnici.

Bol pripravený podrobný zoznam jednotlivých čŕt každého tela, ale príbuzní si môžu najskôr pozrieť fotografie, aby identifikovali nezvestných blízkych, bez ohľadu na to, aké sú hrozné, povedal agentúre Reuters vysoký policajný predstaviteľ.

READ  Vážne varujem môj zákonodarný zbor pred použitím právomocí INEC pri výmene výsledkov The Guardian Nigeria News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close