Slovák nedokázal zabrániť Greekspuru a vyhral Open

Bratislava / Stornberg, 14. november 2021

Grécka železnica Talon Sezónu zakončil rekordným ôsmym titulom na okruhu ATP Challenger. Svetová jednotka z Holandska. 72 Maďar sa kvalifikoval a po prvý raz zdolal finalistu Meč je červený 6 66 640, 6-3, 6-2 v nedeľňajšom majstrovskom zápase Peugeot Slovak Open.

Dvojka prišla do Národného tenisového centra v Bratislave po zisku trofeje na Tenerife Challenger minulý víkend v Greekspur. Po šiestich víťazstvách na antuke v tejto sezóne získal 25-ročný rodák z Harlemu svoj prvý titul Challenger v Outer Heart za slnečného a horúceho počasia na Kanárskych ostrovoch. Teraz prispôsobil svoju hru rôznym podmienkam a vyhral zvnútra.

Lucas Pogorny postúpil do finále vstupného testu na divokú kartu miestneho tímu Greekspur víťazstvom nad ukrajinským kvalifikačným spinnerom Danilom Kalenichenkom, českým mladíkom Jiřím Lehekom a Slovákom Alexom Molkanom.

Greigspur dominoval v boji o titul, trafil osem es a získal 80 percent bodov z prvého podania, keď vyhral po hodine a 11 minútach.

„V Bratislave som prežil skvelý týždeň. V lete som vyhral antukový Challenger a teraz som získal ďalší titul. Ďakujem divákom, ktorí prišli na môj turnaj. Dúfam, že sa sem vrátim a vyhrám. Chcem gratulujem Zsomborovi k dosiahnutiu jeho prvého finále Challenger. Grixpur povedal počas súdneho ceremoniálu.

Holanďan predĺžil svoju víťaznú sériu na 25 zápasov, pričom sa prvýkrát v kariére dostal medzi 70 najlepších. Griekspoor získal பரிசு 9200 a 90 bodov hodnotenia ATP v peňažnej odmene.