Svet

Počet prípadov Covid-19 v Južnej Kórei klesol pod 65 000; Pre cestujúcich z Číny sa vyžaduje predvstupová kontrola

Účastníci z Číny čakajú po absolvovaní testu na Covid-19 po prílete na medzinárodné letisko Incheon, západne od Soulu, v utorok, pretože Južná Kórea začala vyžadovať testovanie polymerázovej reťazovej reakcie pre všetkých cestujúcich z Číny. Susedná krajina. (Yonhap)

Nové prípady COVID-19 v Južnej Kórei klesli pod 65 000 druhý deň po sebe, keď vláda varovala pred zimnou vlnou a začala vyžadovať negatívny výsledok testu na vírus pre tých, ktorí vstupujú z Číny pred vstupom.

Krajina potvrdila 64 106 nových infekcií koronavírusmi vrátane 194 zahraničných krajín, čím sa celkový počet zvýšil na 29 363 272, uviedla Kórejská agentúra pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Denný počet prípadov vzrástol v utorok na 81 056 a v stredu klesol na 78 575 po týždennom poklese o približne 20 000. Štvrtkové číslo znamenalo pokles o približne 10 percent v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Krajina pridala 66 úmrtí na COVID-19, čím sa počet obetí zvýšil na 32 421. Úmrtnosť bola 0,11 percenta.

Počet ťažko chorých pacientov klesol na 517 zo 623 v predchádzajúci deň. Počet prekročil 600 za posledné štyri dni, prvýkrát za približne osem mesiacov.

V snahe obmedziť šírenie vírusu začala Južná Kórea vo štvrtok vyžadovať od ľudí prichádzajúcich z Číny, aby pred nalodením predložili negatívnu polymerázovú reťazovú reakciu alebo antigénový test na koronavírus. Mali by dostať test polymerázovej reťazovej reakcie do 48 hodín od príchodu alebo test na antigén do 24 hodín od príchodu.

Tento krok je súčasťou antivírusových obmedzení pre cestujúcich z Číny, keďže od pondelka sa pre nich vyžaduje testovanie polymerázovej reťazovej reakcie po vstupe.

Pasažieri prichádzajúci z Hongkongu a Macaa budú musieť od soboty predložiť aj negatívny vstupný test na vírus.

READ  Doktor hovorí, že George Floyd mohol zomrieť na udusenie - VG

Južná Kórea uviedla, že obmedzenia boli zavedené s cieľom zabrániť šíreniu vírusu v dôsledku ťažkých podmienok v Číne a blízkych oblastiach.

Zo 194 importovaných prípadov hlásených vo štvrtok bolo 137 alebo 70,6 percenta z Číny a 37 z iných ázijských krajín, uviedla KDCA.

Pomer prípadov koronavírusov z Číny k celkovému počtu infekcií dovezených sem v posledných týždňoch rýchlo narástol.

Ľudia, ktorí sem prichádzajú na krátkodobé pobyty, musia byť po príchode testovaní na vírus a jeden zo 4 cestujúcich bol pozitívny, uviedla KDCA.

Štátni príslušníci Južnej Kórey a cudzinci so štatútom rezidenta, ktorí navštívia Čínu, sa musia do jedného dňa po príchode podrobiť testu polymerázovej reťazovej reakcie.

„Vo svetle nedávneho prepuknutia vírusu v Číne a zvyšujúceho sa počtu úmrtí súvisiacich s Covid-19 v Hongkongu vláda prijala opatrenia, aby zabránila tomu, aby sa vírus dostal zo zámoria,“ uviedol minister zdravotníctva Cho Kyu-hong. Úplná aktivácia antivírusu. (Yonhap)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close