Technológie

Pohľad na problematický vývoj Halo Infinite

Ahoj nekonečný. Malo to byť vydanie titulu novej generácie Xboxu, Microsoft nalial stovky miliónov dolárov na vývoj hier a Slipspace Engine, a to dokonca nezabránilo odkladu hry na 2021. 11 hier Halo, ale rozvoj.

Halo Infinite sa začal rozvíjať v roku 2015 pod pracovným menom Halo 6. Štúdio malo jasný cieľ prestavať celé Halo. Z tohto dôvodu začali vyvíjať úplne nový motor Slipspace Engine, ktorého ukážku sme mohli vidieť na E3 2018. Áno, bolo to úžasné demo, s ktorým sa tohtoročná ukážka hry nezhoduje. V grafike je doslova generačný rozdiel.

Hra bola vždy vyvinutá ako úvodný názov pre novú generáciu konzoly Xbox, teraz známej ako séria X. Vývoj však bol problematický: konzola nebola v tom čase aktívnym vývojom a vývojári na nej pracovali. na základe očakávaní a predpokladov. Ponuka hardvéru gen. Hlavným problémom je však to, že zatiaľ čo motor 343 Industries mal plné ruky (a údajne televízny seriál Halo), vývoj samotnej hry bol z veľkej časti zabezpečený externe, Došlo k mnohým oneskoreniam, nepodarilo sa im dodržať termíny a problémy s vývojom sa vyskytli pred E3 2019.

Podľa informácií zo servera bol Thurrott aj príves E3 2019 bol zadaný externe a hra nebola v hrateľnom stave, hoci prívesok znie „Game Engine Footage“. Problém je v tom, že hoci výrezy môžu vyzerať dobre, prípojné vozidlá nastavili tyč tak vysoko, že 343 Industries et al. Nemali príležitosť dosiahnuť takú úroveň kvality v samotnej hre. V auguste / auguste 2019 sa vyskytli nezhody, ktoré vyústili do odchodu kreatívneho riaditeľa hry Tima Longa. Krátko nato ho nahradil Mary Olsen (a o pár mesiacov neskôr ho opustil). Štúdio potom uviedlo, že v štúdiu nie je zlá nálada, všetko sa deje podľa plánu a takéto odchýlky sú bežné v hernom priemysle. Áno, ale najmä v problematických vývojových hrách. Napríklad Mass Effect: Andromeda alebo Hymna.

Problém sa vyskytol na konci roku 2019, keď bolo jasné, že 343 sa nepodarilo vyvinúť hru ako štartovací názov pre sériu Xbox X. Bol predložený návrh rozdeliť hru na dve časti a najskôr uvoľniť kampaň, potom online multiplayer. Potvrdil to aj Phil Spencer, ale nakoniec sa obe časti hry uvoľnia súčasne. Problém bol tiež v tom marketingové oddelenie sa zaoberalo svojimi vecami a ignorovalo vývojárov, Dostali sme potvrdenie, že táto hra ponúkne multiplayer s hraním 120 snímok za sekundu, takže štúdio bude reagovať na úniky. Absolútnym vrcholom bola pandémia COVID-19, ktorá komplikovala vývoj hry.

Áno, vývoj hry je problematický, ale nemyslíme si, že je to príčina paniky. Nie, Halo sa nemusí vydávať spolu s Xbox Series X, ale spätná kompatibilita umožňuje hráčom hrať 10 hier zo sveta Halo teraz. Obzvlášť odporúčam to tým, ktorí volajú po Halo Infinite, ale nehrali žiadnu z predchádzajúcich hier. A pokiaľ ide o kompatibilitu, môžeme tu očakávať zbierka 6 hier (Halo: Zbierka hlavných majstrov), Halo 5, dve časti Halo Wars spin-off Halo: Spartan Assault, A ak to nestačí, Halo: Spartan Strike je k dispozícii na počítačoch a telefónoch iPhone.

cez Thurrott

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close