Svet

Policajná príručka ATMIS Prevencia kriminality dôstojníkov policajných zborov v Somálsku

Témy preberané počas orientačného stretnutia zahŕňajú susedské hliadky, používanie a monitorovanie uzavretého televízneho okruhu (CCTV), hliadkovanie v komunite a operácie s bitím.

Prechodná misia Africkej únie v Somálsku (ATMIS) odštartovala vzdelávací program o stratégiách prevencie kriminality pre somálskych policajtov v Dobli.

Iniciatíva vedená jednotlivými policajnými dôstojníkmi (IPO) ATMIS a personálom divízie reforiem, rehabilitácie a rozvoja (RRD) má za cieľ zlepšiť vedomosti a zručnosti policajtov pri riešení a prevencii násilnej trestnej činnosti pri zachovaní zákona a poriadku v komunitách.

„Našou hlavnou úlohou je viesť somálskych policajtov. Pracujeme na tomto pláne, aby sme ich vybavili do konca mandátu misie v decembri 2024,“ povedal zástupca policajného dozorcu (ASP) French Sylvester, vedúci policajného tímu ATMIS v Dobli.

Zdôraznil, že jednou z kľúčových úloh tohtoročných IPO bude vybavenie príslušníkov SPF zručnosťami v oblasti práva a poriadku a prevencie kriminality.

„Chceme, aby boli pripravení vykonávať policajnú prácu profesionálne, keď ATMIS štartuje,“ dodal.

Veliteľ policajnej stanice v Dobli, podplukovník Mohammad Abdi Umar, poďakoval ATMIS za implementáciu mentorského programu.

Ocenil významnú úlohu projektu pri zvyšovaní profesionality a budovaní kapacít SPF v regióne.

„Program mentoringu je skvelý nápad, pretože prispieva k plánu somálskych bezpečnostných síl prevziať kontrolu nad bezpečnosťou krajiny po stiahnutí ATMIS,“ vysvetlil podplukovník Mohamed.

Témy preberané počas orientačného stretnutia zahŕňajú susedské hliadky, používanie a monitorovanie uzavretého televízneho okruhu (CCTV), komunitné hliadkovanie a bitie.

Podobné školenia sa uskutočnia aj na ďalších tímových základniach v rámci neustáleho úsilia policajnej zložky ATMIS o skvalitnenie služieb SPF.

Počas zasadnutia IPO vykonali dôkladnú kontrolu policajnej stanice v Dobli, zdokumentovali každodenné operácie a zabezpečili dodržiavanie stanovených protokolov. Cieľom tohto prístupu je propagovať osvedčené postupy medzi miestnymi policajtmi.

Časť mandátu polície ATMIS zahŕňa podporu SPF prostredníctvom špecializovaných školení, rád a usmernení a poskytovanie operačnej podpory, ako je spoločné hliadkovanie a bezpečnosť kľúčových zariadení.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close