Svet

Zimbabwe oceňuje krok RBZ – ZimEye

Zimbabwe oceňuje krok RBZ

Popredný maloobchodný korešpondent, OK Zimbabwe Limited, privítal centrálnu banku za zrušenie 10-percentného stropu pre výmenné kurzy, čo je krok, ktorý povedie k oživeniu skupiny.

Najlepší maloobchodník, ktorý v piatok na 22. výročnom valnom zhromaždení OK Zimbabwe poskytol informácie o obchode, pochválil úrady za politický postoj.

„Výbor ďalej víta odporúčania Výboru pre menovú politiku Reserve Bank of Zimbabwe týkajúce sa odstránenia 10-percentného stropu výmenného kurzu používaného formálnymi maloobchodníkmi a odstránenia IMTT pri transakciách bankovými kartami.

„Čakáme na vydanie potrebných právnych nástrojov na implementáciu týchto pozitívnych zmien; makroekonomická stabilita bude rozhodujúca pri pomoci skupine získať späť stratenú objemovú základňu,“ uviedol maloobchodník.

Maloobchodný gigant tiež pochválil vládu za odvážny postoj k predĺženiu používania amerického dolára do roku 2030.

Platnosť politickej smernice umožňujúcej používanie dolára mala uplynúť v roku 2025, čo prinútilo mnohé banky a finančníkov odložiť predĺženie pôžičiek v amerických dolároch v dôsledku špekulácií, že vláda má v úmysle znovu zaviesť systém jednej meny ZWL.

Prezident Emmerson Mnangagwa však minulý týždeň oznámil, že predĺži používanie amerického dolára do roku 2030, čím obnoví dôveru v ekonomiku.

„Výbor víta krok prezidenta predĺžiť multilaterálny menový systém do roku 2030. Stabilita menového systému pomôže obnoviť dôveru trhu a pomôže v procesoch obchodného plánovania,“ dodal maloobchodný gigant. Nové Zimbabwe

READ  Biden útočí na Trumpa v ohnivom prejave o stave Únie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close