Hlavné správy

Policajné oddelenie Bridgewater smúti nad stratou K-9 Bobbyho

Na okamžité prepustenie

Bridgetwater – Šéf Christopher Delmonde s poľutovaním informuje komunitu, že Bridgewater Police K-9 Poppy cez víkend nečakane zomrela.

Bobby je 9-ročný nemecký ovčiak zo Slovenska. Pridal sa do poľa a spojil sa s K-9 Sgt. Steven Kingsley v roku 2014. Tím v tom istom roku absolvoval základnú kynologickú školu a v roku 2016 krížový výcvik v detekcii drog.

Bobby sa podieľal na početných stopách nezvestných osôb a podozrivých osôb, pri prehliadkach budov, ozbrojených incidentoch a násilných stretnutiach, zadržaní drog a ďalších. K-9 Bobby a seržant. Kingsley bol vymenovaný do pracovnej skupiny WEB pre hlavné zločiny a narkotiká a do výboru SWAT Rady pre presadzovanie práva v juhovýchodnom Massachusetts (SEMLEC).

Zúčastnil sa aj mnohých verejných podujatí a vzdelávacích demonštrácií, vrátane jesenného festivalu, občianskej policajnej akadémie Bridgewater, letného tábora oddelenia parkov a rekreácie, podujatí Molly’s West-A-Dog a ďalších.

V nedeľu 19. júna Bobby náhle ochorel. Podrobil sa urgentnej operácii, no neprežil.

V pondelok 20. júna sa na cintoríne Angel View v Middleborough konala zdvorilostná služba, na ktorej sa zúčastnili členovia policajného oddelenia Bridgewater, ďalšie tímy Area K-9 a policajti z regiónu.

„Seržant. Kingsley a K-9 Poppy boli skvelý tím – niektorí z nich dobre známi a niektorí menej – medializovaní – a boli nápomocní pri mnohých pátraniach a vyšetrovaniach, ktoré prispeli k bezpečnosti našej komunity, “povedal náčelník Delmonde. „Bobby bol ochrancom dôstojníkov, ktorí s ním spolupracovali, a stál v popredí mnohých spoločenských podujatí, ktoré na oddelení zastupoval. Seržantovi veľmi chýbal. Kingsley, jeho rodina a oddelenie.

###

READ  Slovensko hlási nárast vládnych prípadov, hlavne medzi tými, ktorí nedostali injekciu ...

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close