Svet

Policajti požadujú, aby bolo očkovacie video snímané zo vzduchu

Video zverejnili austrálske úrady v nedeľu a je na ňom vidieť mladú ženu, ktorá sa topí vo vzduchu, keď bola pripevnená na nemocničné lôžko s respirátorom.

Na konci videa sa obraz ženy zmení správou pre austrálsku mládež:

– Covit-19 môže nakaziť kohokoľvek … Zaregistrujte sa na schôdzku s očkovaním.

Toto video mnohým Austrálčanom zaviazalo oči. Foto: Screenshot

Reklama sa v súčasnosti zobrazuje iba v Sydney, ktoré je v treťom týždni štrajku po veľkej erupcii variantu Delta.

– Úplne nepodstatné

Video generuje reakcie v Austrálii, kde ľudia do 40 rokov nebudú očkovaní do konca tohto roka. Mnoho mladých ľudí sa na videu cíti označených za obete a poukazujú na to, že neboli očkovaní, pretože nemali prístup k vakcíne.

– Novinár Hugh Rimminton píše, že zasielanie takejto reklamy je úplne nevhodné, keď Austrálčania mladší ako tento vek stále čakajú na vakcíny Twitter.

Podporuje ho Bill Powell, profesor strategického zdravia na univerzite v Novom Južnom Walese. Profesor požaduje, aby bol inzerát okamžite vysielaný.

– Dnes je mladá žena s ischemickou chorobou srdca v Sydney, rovnakého veku ako herečka v tejto reklame, počas boja o život na respirátori, hovorí profesor News.com.

– Je to necitlivé a rozruší to iba jeho rodinu a priateľov. Chyby sú vo všetkých možných smeroch, blesk, Powtel.

Ochrana správy

Paul Kelly, šéf zdravotníckych úradníkov, uviedol, že reklama by mala byť šokujúca, „zdôrazniť“ potrebu zostať doma, podrobiť sa testom a zaznamenať termín očkovania.

– Kelly hovorí, že to robíme iba kvôli situácii v Sydney BBC.

Erupcia v Sydney viedla k ostrej kritike očkovania úradov. Očkovanie sa začalo vo februári, ale bolo výrazne oneskorené kvôli nedostatku dávok Pfizeru, zmätku ohľadom podozrenia z očkovania a zmätku ohľadom vedľajších účinkov estrogénovej vakcíny.

Austrálske úrady sa vopred rozhodli pripraviť väčšinu svojich vakcín pre vakcínu Astrogenega, čo sa však zmenilo v apríli, keď sa to neodporúčalo osobám mladším ako 50 rokov. Úrady teda museli kúpiť vakcíny MRNA Pfizer a Moderna, tie však boli za čiarou.

Vďaka tomu je zaočkovaných viac ako desať percent austrálskej populácie.

READ  Japonsko tvrdí, že spája svoje sily, aby odrezalo ruské banky od SWIFT

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close