Hlavné správy

Polícia vyšetruje hrozby falošnými bombami, keďže podobné incidenty sa objavujú na Cypre a na Slovensku

[InTime News]

Verejné služby a školy na Cypre a na Slovensku dostali hrozby podobné tým, ktoré boli pred dvoma týždňami odoslané e-mailom školám v Attice, uprostred prebiehajúceho vyšetrovania gréckej polície proti počítačovej kriminalite.

Úrady špekulovali, že stredajšie e-maily s varovaním, že najmenej 35 škôl je nahromadených výbušninami, poslal rovnaký anonymný odosielateľ.

Vyhrážky, ktoré podnietili kontroly na mieste, sa ukázali ako hoax. Predpokladá sa, že vinníci mali v úmysle vyvolať paniku.

Prejav obsahoval zmienky o útoku Islamského štátu v Paríži a islamskom terorizme a končil vetou „spálime vám pôdu“.

Miestni predstavitelia sú v stave najvyššej pohotovosti, keďže finále Európskej konferenčnej ligy UEFA 2024 medzi Olympiakosom a talianskou Fiorentinou sa uskutoční v stredu večer v AEK Arene v Nea Philadelphia na západe Atén.

Rušivé digitálne útoky, z ktorých mnohé boli vysledované k proruským skupinám, sa v posledných mesiacoch v Európskej únii zdvojnásobili, uviedol v stredajšom rozhovore pre agentúru AP najvyšší predstaviteľ EÚ pre kybernetickú bezpečnosť.

Útoky s geopolitickými motívmi neustále pribúdajú od rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu 24. februára 2022, poznamenal Juhan Lebazar, šéf Agentúry Európskej únie pre kybernetickú bezpečnosť (ENISA).

READ  Česká republika blokuje rozhodnutia Slovenska o expanzii, čo signalizuje porážku Bulharska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close