Hlavné správy

Politická kríza na Slovensku, ktorú spustil Sputnik V, sa prehlbuje

Na Slovensku sa prehlbuje politická kríza, pretože člen vládnej koalície požaduje rekonštrukciu kabinetu

PRAHA – Politická kríza na Slovensku sa v stredu prehĺbila, pretože členovia vládnej koalície požadovali rekonštrukciu kabinetu.

Líder Strany slobody a solidarity Richard Sulick uviedol, že situácia v koalícii je „veľmi vážna“ a že „takto nemôžeme pokračovať“.

„Je zrejmé, že sme v boji proti epidémii neuspeli,“ uviedol Zulik. Výsledok jeho strany bol horší, ako predpovedali predvolebné prieskumy, ktoré uvádzali zisk približne tretiny kresiel.

Sulik sa často stretával s premiérom Igorom Madovičom kvôli tomu, ako sa vysporiadať s epidémiou, ale súčasná kríza je najvážnejším problémom, ktorému koalícia čelí.

To však odsúdil minister zahraničia Ivan Gorkhov, ktorého na tento post nominovala strana Sulik, a uviedol, že vakcína je nástrojom hybridnej ruskej vojny proti Západu. Corcock uviedol, že akvizícia vyvolala pochybnosti o jasnej prozápadnej orientácii jeho krajiny.

Ďalší koaličný partner, Ľudová strana, nevylúčil možnosť odchodu z koalície.

Líderka strany, podpredsedníčka vlády Veronika Remisová, uviedla, že akákoľvek vakcína bude vyžadovať súhlas drogového regulátora Európskej únie.

Madovič v stredu pripustil, že kúpil ruskú vakcínu proti vôli svojich spojencov, vyzval ich však, aby nepoužívali konflikty na zničenie ich spojenectva.

READ  USA sú pripravené podpísať dohodu, ale Rusko odmieta zmraziť svoj jadrový arzenál

Remisová sa v stredu stretla so Zulíkom a ďalšími vodcami, vrátane prezidentky Jusany Kaputovej, ďalšej komentátorky dohody Sputnik V o kríze.

Sulík po stretnutí vyhlásil, že jeho strana nie je za predčasné voľby.

Predseda parlamentu Boris Collar, vodca štvrtej koaličnej rodiny VR, vyzval svojich spojencov, aby odložili kontroverzie a rokovali o ďalšom postupe. Koller v stredu pozval na stretnutie predstaviteľov všetkých štyroch koaličných strán.

Minulý rok prozápadný Madovič uzavrel dohodu, ktorá má vládnuť v prospech pro-podnikateľskej strany Sloboda a solidarita; Konzervatívca pre ľudí, strana založená bývalým prezidentom Andrzejom Kiskom; A my rodina, populistická pravicová skupina spojená s francúzskou krajne pravicovou stranou Národné zhromaždenie.

———

Sledujte všetky epidémie AP tu:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close