Hlavné správy

Politická kríza na Slovensku, ktorú spustil Sputnik V, sa prehlbuje

Na Slovensku sa prehlbuje politická kríza, pretože člen vládnej koalície požaduje rekonštrukciu kabinetu

PRAHA – Politická kríza na Slovensku sa v stredu prehĺbila, pretože členovia vládnej koalície požadovali rekonštrukciu kabinetu.

Líder Strany slobody a solidarity Richard Sulick uviedol, že situácia v koalícii je „veľmi vážna“ a že „takto nemôžeme pokračovať“.

„Je zrejmé, že sme v boji proti epidémii neuspeli,“ uviedol Zulik. Výsledok jeho strany bol horší, ako predpovedali predvolebné prieskumy, ktoré uvádzali zisk približne tretiny kresiel.

Sulik sa často stretával s premiérom Igorom Madovičom kvôli tomu, ako sa vysporiadať s epidémiou, ale súčasná kríza je najvážnejším problémom, ktorému koalícia čelí.

To však odsúdil minister zahraničia Ivan Gorkhov, ktorého na tento post nominovala strana Sulik, a uviedol, že vakcína je nástrojom hybridnej ruskej vojny proti Západu. Corcock uviedol, že akvizícia vyvolala pochybnosti o jasnej prozápadnej orientácii jeho krajiny.

Ďalší koaličný partner, Ľudová strana, nevylúčil možnosť odchodu z koalície.

Líderka strany, podpredsedníčka vlády Veronika Remisová, uviedla, že akákoľvek vakcína bude vyžadovať súhlas drogového regulátora Európskej únie.

Madovič v stredu pripustil, že kúpil ruskú vakcínu proti vôli svojich spojencov, vyzval ich však, aby nepoužívali konflikty na zničenie ich spojenectva.

READ  Majstrovstvá sveta juniorov 2021: USA prekvapením Kanady ziskom piatej zlatej medaily na tomto podujatí

Remisová sa v stredu stretla so Zulíkom a ďalšími vodcami, vrátane prezidentky Jusany Kaputovej, ďalšej komentátorky dohody Sputnik V o kríze.

Sulík po stretnutí vyhlásil, že jeho strana nie je za predčasné voľby.

Predseda parlamentu Boris Collar, vodca štvrtej koaličnej rodiny VR, vyzval svojich spojencov, aby odložili kontroverzie a rokovali o ďalšom postupe. Koller v stredu pozval na stretnutie predstaviteľov všetkých štyroch koaličných strán.

Minulý rok prozápadný Madovič uzavrel dohodu, ktorá má vládnuť v prospech pro-podnikateľskej strany Sloboda a solidarita; Konzervatívca pre ľudí, strana založená bývalým prezidentom Andrzejom Kiskom; A my rodina, populistická pravicová skupina spojená s francúzskou krajne pravicovou stranou Národné zhromaždenie.

———

Sledujte všetky epidémie AP tu:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close