Veda

Potenciálne ohnisko COVID-19 spojené s cirkvou Nashua, tvrdia predstavitelia zdravotníctva

Úradníci štátneho zdravotníctva vyšetrujú možné prepuknutie COVID-19 v kostole v Nashua. >> Stiahnite si bezplatnú aplikáciu WMUR Zdravotnícki úradníci uviedli, že bolo identifikovaných sedem prípadov COVID-19 u ľudí, ktorí sa zúčastnili na udalostiach, ktoré organizoval Gate City Church na 43 Main St. Medzi udalosti patrí viacdenné modlitebné stretnutie, ktoré sa koná od 19. do 28. septembra. DHHS uviedol, že každý, kto sa zúčastňuje na udalostiach spojených s cirkvou od 19. septembra, mohol byť vystavený a mal by sledovať príznaky a hľadať testy. „Vieme, že môžete byť nakaziť týmto vírusom až dva dni predtým, ako sa u vás prejavia akékoľvek príznaky alebo test bude pozitívny, “hovorí vedúca kancelárie DHHS pre kontrolu infekčných chorôb Beth Daly. „Takže je možné, že niektorí z týchto jedincov sa zúčastňovali udalostí niekoľko dní pred nástupom ich symptómov. Tiež si myslíme, že je možné, že k prenosu došlo v tomto prostredí.“ >> Testovacie stránky | Bezplatné testovanie pre tých, ktorí nie sú poistení Cirkev sa teraz presunula iba k virtuálnym udalostiam.

Úradníci štátneho zdravotníctva vyšetrujú možné prepuknutie COVID-19 v kostole v Nashui.

>> Stiahnite si bezplatnú aplikáciu WMUR

Úradníci v zdravotníctve uviedli, že bolo identifikovaných sedem prípadov vírusu COVID-19 u ľudí, ktorí sa zúčastnili na udalostiach, ktoré usporiadal mestský kostol Gate na ulici 43 Main St.. Medzi udalosti patrí viacdenné modlitebné stretnutie, ktoré sa koná od 19. do 28. septembra.

DHHS uviedla, že ktokoľvek, kto sa zúčastnil na udalostiach spojených s cirkvou od 19. septembra, mohol byť vystavený a mal by sledovať príznaky a vyhľadať testy.

„Vieme, že týmto vírusom môžete byť nakazení až dva dni predtým, ako sa u vás prejavia príznaky alebo pozitívny test,“ povedala Beth Daly, riaditeľka úradu pre kontrolu infekčných chorôb DHHS. „Takže je možné, že niektorí z týchto jedincov sa zúčastňovali udalostí niekoľko dní pred nástupom ich symptómov. Tiež si myslíme, že je možné, že v tomto prostredí došlo k prenosu.“

READ  Správa: Jedinou realistickou cestou NASA pre ľudí na Marse je šírenie jadrových zbraní

>> Testovacie stránky | Bezplatné testovanie pre tých, ktorí nie sú poistení

Cirkev sa teraz presunula iba na virtuálne udalosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close