Veda

Potvrdené prípady osýpok v Novom Mexiku, prvé od roku 2021

O tom, ako to začalo, zatiaľ nie sú žiadne informácie. Dve deti z Taosu, prvé prípady osýpok v Novom Mexiku od roku 2021. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že majú menej ako desať rokov, žijú spolu a neboli očkovaní. Príznaky sa u nich objavia po medzinárodnom cestovaní. Deti boli v nedeľu 26. mája od 11.45 h do 15.00 h a v utorok 28. mája od 9.45 h do 14.30 h v Españole. Ak si myslíte, že ste sa nakazili alebo potrebujete

Prvý prípad osýpok potvrdený v Novom Mexiku od roku 2021

Dve deti v okrese Taos dostali osýpky, prvý potvrdený prípad osýpok v Novom Mexiku za tri roky


Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že prípady osýpok boli potvrdené u dvoch detí v okrese Taos. Podľa NMHealth sú obe deti mladšie ako 10 rokov a žijú v spoločnej domácnosti. Obaja mali po návrate z medzinárodných ciest horúčku a vyrážky. Jediný prípad vystavenia verejnosti sa vyskytol v Aspen Medical Center Urgent Care v Españole. Tie dátumy expozície boli nedeľa 26. mája a utorok 28. mája. Ďalšie podrobnosti o vystavení verejnosti sú uvedené nižšie. Buďte informovaní o najnovších zdravotných správach: Health Beat on Action 7 News Verejné odhalenie osýpok v ŠpanielskuKde: Aspen Medical Center Urgent Care, 411 Santa Clara Bridge RoadPrvá verejná prezentácia: nedeľa, 26. mája, 11:45 až 15:00 Druhá a posledná Známe expozície: utorok 28. mája od 9:45 do 14:30 tajomník NMHHealth Patrick Allen povedal, že ministerstvo je schopné osloviť potenciálne exponovaných ľudí. „Zdravotnícke oddelenie identifikovalo a kontaktovalo potenciálne exponovaných ľudí, aby vedeli, čo majú robiť a aké symptómy majú sledovať,“ povedal Allen. „Ak bol niekto na tomto mieste urgentnej starostlivosti vo vyššie uvedené dni a časy a ešte ho oddelenie nekontaktovalo, zavolajte na linku pomoci NMHealth na číslo 1-833-SWNURSE (1-833-796-8773). Boli skontrolované záznamy o očkovaní ľudí vystavených osýpkam. Príznaky osýpok sa môžu vyvinúť medzi týždňom a 21 dňami po expozícii. Podľa NMHealth príznaky zahŕňajú horúčku, kašeľ, nádchu, červené oči, po ktorých môže nasledovať vyrážka. Jeden z piatich neočkovaných ľudí s osýpkami v krajine sa lieči v nemocniciach. Ministerstvo tiež uviedlo, že vakcíny proti osýpkam pre deti sú pre rodiny v Novom Mexiku dostupné bezplatne, bez ohľadu na stav poistenia. Zostaňte informovaní o najnovších zdravotných správach pomocou aplikácie KOAT. Môžete si ho stiahnuť odtiaľto.

READ  Jeden obrázok z Hubbleovho teleskopu zachytil supernovu trikrát

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že dve deti v okrese Taos mali pozitívny test na osýpky.

Podľa NMHealth sú obe deti mladšie ako 10 rokov a žijú v spoločnej domácnosti. Obaja po návrate z medzinárodných ciest trpeli horúčkami a vyrážkami.

Jediný verejne známy kontakt nastal v Aspen Medical Center Urgent Care v Españole. Týmito kontaktnými dátumami boli nedeľa 26. mája a utorok 28. mája. Viac informácií o public relations je uvedené nižšie.

Zostaňte informovaní o najnovších správach o zdraví: Health Beat v správach Action 7

Verejné prepuknutie osýpok v Španielsku

  • Miesto: Aspen Medical Center Urgent Care, 411 Santa Clara Bridge Road
  • Prvé verejné vystúpenie: nedeľa 26. mája od 11.45 do 15.00 hod.
  • Druhý a posledný známy kontakt: utorok 28. mája od 9:45 do 14:30

Minister NMHHealth Patrick Allen uviedol, že oddelenie je schopné osloviť potenciálne infikovaných ľudí.

„Ministerstvo zdravotníctva identifikovalo a kontaktovalo potenciálne infikovaných ľudí, aby im povedalo, čo majú robiť a na aké symptómy si majú dávať pozor.“ povedal Alan. „Ak bol niekto na tomto mieste núdzovej starostlivosti vo vyššie uvedené dni a časy a ešte ho oddelenie nekontaktovalo, zavolajte na linku pomoci NMHealth na číslo 1-833-SWNURSE (1-833-796-8773).“

Boli skontrolované záznamy o očkovaní ľudí potenciálne vystavených osýpkam. Symptómy osýpok sa môžu vyvinúť medzi týždňom a 21 dňami po expozícii.

Podľa NMHealth príznaky zahŕňajú horúčku, kašeľ, nádchu, červené oči, po ktorých môže nasledovať vyrážka. Jeden z piatich neočkovaných ľudí s osýpkami v krajine sa lieči v nemocniciach.

Ministerstvo tiež uviedlo, že vakcíny proti osýpkam sú pre rodiny v Novom Mexiku dostupné bezplatne, bez ohľadu na ich stav poistenia.

Zostaňte informovaní o najnovších správach o zdraví pomocou aplikácie KOAT. môžete si ho stiahnuť Tu,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close