Hlavné správy

Pozitívny test na slovenský PM COVID-19

Slovenský predseda vlády má po účasti na samite pozitívne testy na prítomnosť Kovit-19. Obrázok: SLN

Slovenský predseda vlády má po účasti na samite pozitívne testy na prítomnosť Kovit-19.

Týždeň po účasti na samite EÚ v Bruseli slovenský premiér Igor Madovic odhalil, že má pozitívny test na Kovit-19. Samit, na ktorom sa predpokladá, že vírus chytil francúzsky prezident Emmanuel Macron. To viedlo mnohých európskych vodcov a vysokých francúzskych úradníkov k izolácii.

Madovič zverejnil správu na svojej stránke na Facebooku a k výsledkom svojich testov pripojil snímku obrazovky textovej správy. „Dnes som jedným z vás.“ Vianočné sviatky som musel stráviť v nemocnici. Teraz budú moje plány trochu iné, “dodal 47-ročný premiér.

Vládne tlačové oddelenie vo štvrtok svetu informovalo, že Matovič mal pozitívny test a odvtedy zrušil všetky svoje udalosti. Slovenské miestne médiá informovali, že všetci ministri a ministri zahraničných vecí boli vyzvaní, aby odpovedali a testovali. Podpredsedníčka vlády Veronika Remisová a minister obrany Jaroslav Knot neskôr oznámili, že boli tiež zasiahnutí.

Po stopách britského premiéra Borisa Johnsona a amerického prezidenta Donalda Trumpa sú Macron a Madovič poslednými hlavami štátov a vlád, ktoré sa zaoberajú vírusom koróny na celom svete. Od prepuknutia nákazy je na Slovensku hlásených viac ako 146 000 potvrdených infekcií, vrátane takmer 4 000 nových prípadov vo štvrtok.

Vo štvrtok zomrelo na vírus v krajine s 5,4 miliónmi ľudí viac ako 1400 ľudí, z toho 62 osôb. Nové antivírusové opatrenia majú na Slovensku začať platiť v sobotu 19. decembra, predajne nepodstatných látok sa budú zatvárať o 17:00 (1600 GMT). Celý slovenský ľud bol požiadaný, aby zostal doma.

Ministerstvo zdravotníctva v piatok oznámilo, že Slovensko dostane svoju prvú vakcínu 26. decembra, očkovanie by sa malo začať v ten deň alebo do nasledujúcich 24 hodín.

READ  Santos vidí rekordnú ponuku slovenského útočníka odmietnutú

Ďakujeme, že ste si našli čas a prečítali si tento spravodajský článok „Slovenský premiér pozitívne testuje Govt-19“. Viac denných správ vo Veľkej Británii, španielskych denných správ a globálnych správ nájdete na domovskej stránke Euro Weekly News.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close