Svet

Pozrite sa na naše opatrenia, fungujú

Je piatok ráno 18. septembra. Informácie o počte novoinfikovaných covid-19 za posledných 24 hodín sú jasné – Česko prvýkrát prekročilo hranicu 3 000. Aktuálne číslo je 3130.

Nemecko má o 1214 menej nových chorôb. Z hľadiska počtu obyvateľov je ale osemkrát väčší. „Na jar sa vaša krajina pozerala na Nemecko ako na rizikovú oblasť, česká vláda uzavrela cez noc hranice, čo komplikovalo pracovný život tisíckam dochádzajúcich, ktorí za prácou cestujú do Nemecka. Teraz sa situácia zmenila, ste v ohrození.“ hovorí expert v hospodárskom sektore v Bavorsku, ktorý nechcel byť menovaný.

Prestížne nemecké denníky vnímajú Českú republiku ako premárnenú šancu. Frankfurter Allgemeine Zeitung, ktorý vychádza od roku 1949 a je jedným z najväčších federálnych denníkov, vydal pred desiatimi dňami komplexný text s veľavravným nadpisom: Od vzorného žiaka po problémové dieťa.

Nezistili ste všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Ak chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, prihláste sa na odber jedného z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste čítali, pretože ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme za podporu kvalitnej žurnalistiky.

READ  Privilegovaný životný štýl bohatých mestských vodných kríz: štúdia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close