šport

Práca Felixa Augera-Aliassimeho v Afrike s jeho nadáciou

Po stredajšom porážke Slováka Alexa Molkana na Australian Open ponúkol kanadský tenisový šampión tožského pôvodu Felix Auger-Aliassime ďalšie vysvetlenia o svojich koreňoch v západoafrickej krajine.

22-ročný tenista vstúpil prvýkrát v kariére Togo v decembri 2022 Aby zistil krajinu svojho otca.

„Začal som v roku 2020. Počas svojej kariéry som chcel niečo urobiť, aby som pomohol krajine, v ktorej sa narodil môj otec. S pomocou BNB Paribas. Vyzbierali sme státisíce dolárov na pomoc pri vzdelávaní detí a mládeže. povedal pre Eurosport počas stredajšieho živého vysielania.

„Bolo skvelé vidieť dosiahnutý pokrok. Spoznal som tam rôzne strany, ktorým sme pomáhali. Malé deti študujúce na základných školách, ale aj tínedžeri, mladí dospelí, ktorí sa snažia naštartovať svoju kariéru,“ dodal.

Druhý najmladší hráč, ktorý bol zaradený do top 10 podľa Asociácie tenisových profesionálov (ATP), jeho nadácia poskytla mládeži určitú vzdelávaciu infraštruktúru a zariadenia, zrekonštruovala niektoré športoviská a zapojila vašich starších do rôznych cvičení.

Kanaďan z Toga začal proti Molkanovi pomaly, kým v prvom kole v štyroch setoch porazil Vancouvra Vaska Pospisila, ale vo štvrtom sete sa objavil, aby priškrtil svojho rivala.

Felix Auger-Aliassime konečne postúpil do 3. kola Australian Open 2023 naplánovaného na piatok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close