Svet

Prečo India nezískala „klimatické voľby“, ktoré potrebovala, napriek smrteľnej vlne horúčav?

Tento článok bol recenzovaný Science X Redakčný proces
A zásady.
Kompilátory Pri zabezpečení autentickosti obsahu zdôraznili nasledujúce atribúty:

Fakt overený

Spoľahlivý zdroj

Napísané výskumníkom (výskumníkmi).

Overenie

Kredit: Unsplash/CC0 Public Domain

× bližšie

Kredit: Unsplash/CC0 Public Domain

Premiér Narendra Modi bol v nedávnych indických voľbách opätovne zvolený na tretie funkčné obdobie za sebou, hoci jeho strane BJP sa nepodarilo získať väčšinu v dolnej komore parlamentu.

Toto volebné obdobie bolo charakteristické prudkými vlnami horúčav, ktoré si už vyžiadali svoju daň Najmenej 200 ľudí A pravdepodobne sa to stane Mnohokrát častejšie Svet sa otepľuje.

Všetky hlavné strany dali rôzne klimatické sľuby. BJP napríklad zdôraznila a zamerala sa na dôležitosť zeleného priemyslu a energetiky 500 GW obnoviteľnej energie do roku 2030Medzitým mala opozičná Kongresová strana svoje vlastné obnoviteľné ciele navrhované Vytvorenie „Komisie pre ochranu životného prostredia a zmenu klímy“. Napriek tomu všetkému sa klimatické zmeny nestali hlavným problémom.

V budúcnosti sa to pravdepodobne zmení. Keď sa volebný prach usadzuje na celom subkontinente a prichádzajú ďalšie horúčavy, reči o práve na ventilátor, chladič, ľad a klimatizáciu zosilnejú. Ako komunikovať o kritických výzvach, ktoré predstavuje zmena klímy, ľuďom v Indii zostáva stálou otázkou mimo akýchkoľvek volieb.

Nateraz to, čo niektorí v Indii označujú ako „hnedá agenda“, stále prevažuje nad „zelenou agendou“. The Hnedá agenda Vzťahuje sa na uspokojenie základných potrieb spoločnosti, ako je jedlo, oblečenie a prístrešie. Keď sa prekrýva s otázkami životného prostredia, má tendenciu zameriavať sa na otázky, ako je bezpečná pitná voda, sanitácia a kanalizácia a prechod od nekvalitných domácich palív.

READ  Žena bojuje so zlodejom čistiacou handričkou v tureckej pekárni

Predvolebné prieskumy naznačujú, že zamestnanosť, inflácia a dane zostávajú v Indii stabilné Hlavné obavy. Dokonca aj medzi mileniálmi bola zmena klímy jedinou vecou Po štvrté – najdôležitejšie problém. Nie je prekvapením, že voľby na celom subkontinente sa stále zameriavajú na kastu, náboženstvo a identitu na úkor „zelených alternatív“.

Zelená agenda sa objavila v dôsledku prechodu indickej ekonomiky z miery existenčného rastu na jednu z najrýchlejšie rastúcich na svete. Niektoré environmentálne problémy sú zamaskované ako sociálne alebo sociálne problémy. Napríklad daný Polovica populácie Stále sa angažuje v poľnohospodárskom sektore, ktorý už dotuje vodu, hnojivá a cenové záruky za svoju produkciu, a preto existuje nová požiadavka na ochranu kľúčových vodných plôch pred znečistením spôsobeným rýchlou industrializáciou.

Hľadanie vodných zdrojov pre poľnohospodárstvo je kľúčové. Politické strany sa zameriavajú na bezprostredné potreby svojich volebných obvodov, akými sú voda, sanitácia, odpadové hospodárstvo či ochrana životného prostredia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close