Svet

Predseda vlády navštívil Bainimarama vo väzení pred uvedením RFNS Bhumau do prevádzky

Premiér Chithiveni Rabuka povedal, že sa stretol s bývalým premiérom Vorkom Bainimaramom predtým, ako v sobotu uviedol do prevádzky RFNS Bumau, keďže išlo o projekt, na ktorom Bainimarama pracoval počas svojho pôsobenia vo funkcii veliteľa námorníctva na Fidži.

Rabuka hovorí, že požiadal komisára pre nápravu, aby v piatok vzdal úctu svojmu predchodcovi a uznal všetky veci, ktoré urobil.

Rapuka v parlamente uviedol, že nová loď námorníctva Fidži RFNS Puamau bola odovzdaná Fidži v rámci partnerstva Vuvale s austrálskou vládou.

Hovorí, že nové partnerstvo Vuwale posilňuje naše spoločné záväzky v boji proti zmene klímy a zameriava sa na naše partnerstvo v oblasti ekonomickej inklúzie.

Rabuka hovorí, že prehodnotenie partnerstva Vuvale vykonali v septembri 2023 vyšší predstavitelia oboch vlád.

Hovorí, že účelom revízie je prehodnotiť prístup, obsah a požadované výsledky vzťahu medzi Fidži a Austráliou tým, že bude odrážať víziu, ciele a priority novej vlády oboch krajín.

Hovorí, že on a austrálsky premiér podpísali Obnovené partnerstvo z Vuwale 20. októbra minulého roku a v deň podpisu poskytla Austrália Fidži rozpočtovú podporu vo výške 100 miliónov FJ.

Rabuka hovorí, že ide o doplnenie predchádzajúcej rozpočtovej podpory vo výške 81 miliónov FJ $ pre štátny rozpočet na roky 2023-2024 v júni minulého roka.

Líderka opozície Inia Seruiraduová v reakcii na vyhlásenie ministra uviedla, že Austrália je hlavným prispievateľom k vývozu fosílnych palív a to nemožno poprieť.

Hovorí, že im musíme povedať, aby spomalili na fosílnych palivách, pretože sú dôležité pre naše prežitie a pre Tichomorie.

Pomôže nám to, pokiaľ ide o našu spoločnú činnosť pri implementácii a dosiahnutí Parížskej dohody, povedal.

Premiér Seruiradu tiež ocenil prácu predchádzajúcej vlády na partnerstve z Vuwale.

READ  PRESTRIHY A VTÁKY #4

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close