Ekonomika

Prehľad noviniek: Sulak požiadal svojho predchodcu, aby rezignoval, keď ho polícia obvinila

Toto je váš prehľad správ zo Slovenska vo štvrtok 17. decembra 2020. Toto je bezplatná služba pre našich čitateľov. Ak nás chcete podporiť, Prihlásiť sa na odber Podrobnejšie správy a zaujímavé celovečerné príbehy sú dostupné zo Slovenska.

Poplatky sa dostávajú k Holasovým tímom

Polícia podala obžalobu na bývalého ministra hospodárstva a súčasného poslanca Smeru Petra Šiku. Začiatkom tohto roka sa pripojil k skupine zradcov zo Smyrny a teraz je členom skupiny Hlos vedenej Petrom Bellegrinim.

Polícia potvrdila, že dostal úplatok. Tennak podľa môjho názoru čelí aj obvineniam z korupcie proti svojej bývalej kolegyni z kabinetu Monice Jankovskej, ktorá ho zaplietla do pokusu o podplatenie sudcu.

Jeho meno sa nedávno spomínalo aj v súvislosti s výpoveďami bývalých policajtov, ktorí čelili obvineniu v prípadoch Burgatory a Judas. Norbert Bader, nitriansky podnikateľ, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, údajne zaplatil 50 000 jednému z členov Šikovej rodiny za to, že nebol vypočúvaný.

Madovič chce, aby Sulik rezignoval pred Vianocami

V dôsledku poslednej eskalácie napätia medzi oboma koaličnými lídrami predseda vlády Igor Madovič požiadal o rezignáciu ministra hospodárstva Richarda Schulza pre jeho neschopnosť kúpiť pre Slovensko antigénové testy.

„Toto je dôvod na rezignáciu. Bol by som veľmi rád, keby to dal pred Vianocami,“ uviedol Madovic vo štvrtok popoludní v politickej diskusnej relácii Radio Express.

Sulak, ktorého strana Sass nedávno v prieskume dosiahla vyššie skóre ako Madovičova strana Osano, nepreukázala nijaký úmysel. Povedal, že je čas na akciu, nie na slzy, a drahocenný čas by sa nemal premrhať.

Plánujte návrat na zverejnené školy

Vianočné prázdniny pre študentov a absolventov sa začínajú 21. decembra a potrvajú minimálne do 10. januára.

Niektoré deti sa budú môcť vrátiť do školy 11. januára 2021. Podľa nedávno zavedeného varovného systému s názvom COVID Automat však opätovné otvorenie škôl závisí od rozsahu, v akom existujú.

READ  Tunisko | Valného zhromaždenia

Slovensko je v súčasnosti v 3. a 4. úrovni varovania, uviedol minister školstva Branislav Krahling (SASS). Očakáva, že sa situácia po Vianociach zlepší.

Dnešný hraný príbeh

Pred dvoma rokmi urobil grafický dizajnér Tome Kompanak výlet po Slovensku, aby preskúmal knihu, navštívil sto dedín a presvedčil miestnych obyvateľov, aby si otvorili veľké drevené truhly a predviedli kroje so vzácnymi a bohatými výšivkami.

Jeho kniha AHA100 nie je len ďalšou tvrdou prácou pre niekoho, kto chce ťažiť z rastúcej popularity ľudových rozprávok a ľudových nástrojov. V skutočnosti ide o dizajnový kúsok a jednu z najkrajších kníh roka.

Dedina, druh výšivky. Kniha ako kniha vydáva 100 jedinečných slovenských návrhov čítaj viac

V ďalších správach

  • Bratislavskí poslanci 17. decembra v reakcii na petíciu proti hazardu schválili úplný zákaz hazardu v hlavnom meste. Zo 40 členov rady, ktorí sa momentálne zúčastňujú, hlasovalo za zákaz 39 poslancov.
  • Štúdia ministerstva spravodlivosti potvrdila, že zranenia vo väzbe bývalého šéfa Policajného zboru Milana Luzanského nespôsobila iná osoba. (TASR)
  • Tohtoročné ocenenie Športovec roka odovzdali už druhý rok po sebe lyžiarke Petre Vlovej. Cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto. Národná futbalová reprezentácia vyniká v kolektívnych športoch. Joseph Metelka je najlepším paralympijským športovcom a najlepším paralympijským tímom národného curlingového tímu.
  • Bratislava bude pracovať na rozpočte 431 miliónov dolárov. Členovia rady dnes dali rozpočtu mesta zelenú. Mesto chce pokračovať v prebiehajúcich projektoch v doprave, verejnej infraštruktúre, životnom prostredí, údržbe a sociálnej spravodlivosti. (Sita)
  • Odborári z distribútorov energie Východoslovenská Energetika (VSE) sú v štrajkovej pohotovosti.

Nenechajte si ujsť Prehliadač Dnes:

„Vianočná arteriálna oklúzia“, vianočná príchuť oživila Američana čítaj viac

Obnova slovenskej ekonomiky by mala byť zelená čítaj viac

READ  bne IntelliNews - Slovenská priemyselná produkcia v auguste mierne vzrástla

Demonovská jaskynná štruktúra je najdlhšia z Karpát čítaj viac

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close