Veda

Prepuknutie osýpok vyvoláva obavy z poklesu zaočkovanosti

William Brangham:

Geoff, kvôli rozsiahlemu očkovaniu boli osýpky v roku 2000 vyhlásené za eliminované z USA. Vidieť tieto prepuknutia v rôznych štátoch, hoci je počet prípadov stále malý, bolo pre mnohých znepokojujúce.

Dr. Paul Offit je pediater v Detskej nemocnici vo Philadelphii, ktorý sa špecializuje na virológiu a imunológiu. Jeho nová kniha o tom, kde sme v boji proti Covidu, sa volá „Povedz mi, keď to skončí“.

Dr. Paul Offit, vitajte späť v programe.

Chcem len umiestniť tento graf, ktorý ukazuje zvyšujúci sa počet prípadov osýpok za posledných pár mesiacov. Začína vľavo v roku 23 a ide do súčasnosti. Čo podľa vás poháňa tento nárast?

Dr. Paul Offit, autor, „Povedz mi, keď bude po všetkom: Príručka pre zasvätených, ako porozumieť mýtom o COVID a orientovať sa v našom postpandemickom svete“: Značné percento rodičov dáva zaočkovať svoje deti.

CDC nedávno zverejnilo údaje z posledných mesiacov, ktoré ukazujú, že miera zaočkovanosti medzi škôlkarmi začína klesať, a nie je prekvapujúce, že toto je choroba, ktorú vidíte, pretože táto očkovacia látka – Z chorôb, ktorým sa dá predchádzať, je najnákazlivejšia.

READ  Upozornenie na slnečnú búrku! Vybuchne dvojitá slnečná erupcia, ktorá spôsobí výpadky prúdu v Severnej Amerike

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close