športové

Prestávka spôsobená koronavírusom Kristoff sa zvýšila na Tour de France

dnes 16:35
|

Nórsky cyklista Alexander Kristoff (32) nebol na tohtoročnej Tour de France pôvodne členom tímu Spojených arabských emirátov. Skvelý klasický šprintér sa možno rozlúčil s myšlienkou, že sa nikdy nezúčastní slávnych pretekov, ale koronavírusová kríza as ňou spojená cyklistická prestávka mu dal novú šancu.

Podľa nórskej televízie TV2 Kristoff zmenil svoje plány na túto sezónu av septembri by sa mal objaviť na francúzskych cestách na úkor októbrového vrcholu Giro d’Italia.

Očakáva sa, že Kristoff nahradí argentínskeho Maxa Richezeho ako sprintu TdF č. 2 v tíme Spojených arabských emirátov. Jednotkou sprintu bude kolumbijský Fernando Gaviria a mužom všeobecnej klasifikácie bude slovinský Tadej Pogačar.

„Keby Kristoff v októbri viedol Giro d´Italia, znamenalo by to, že by minulý rok nebol schopný obhájiť svoj titul v klasike Gent-Wevelgem alebo pridať ďalšie víťazstvá k Scheldeprijsom alebo jeden z vrcholov sezóny – okolo Flámska. Tento program jasne naznačuje, že Tour de France má svoje miesto, “ vysvetlil špecializovaný portál Cyclingnews.

Očakáva sa, že vicemajster sveta z Bergenu (titul bol vyhodený pár centimetrov Peterom Saganom) sa zúčastní najmenšieho javiskového závodu Critérium du Dauphiné v rámci prípravy na TdF, ktorý sa bude konať od 12. do 16. augusta. Plánuje tiež monumentálnu klasiku Milan – San Remo, ktorú zvíťazil v roku 2014. Zatiaľ však nepozná presný dátum, o ktorý ide 8. a 22. augusta.

Pokiaľ ide o Kristoffov plán na konci sezóny, predstavuje niekoľko známych klasikov, medzi ktoré patria Gent-Wevelgem (11.10.), Scheldeprijs (14.10.), Okolo Flámska (18.10.), Ale aj Driedaagse Bruge-De Panne (21.10). .) A nakoniec Driedaagse Bruge-De Panne (21.10.) A nakoniec aj kráľovná Paríž-Roubaix Classic (25.10.).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close