Svet

Pri dvoch samostatných incidentoch pri ťažbe uhlia v Číne zahynulo 12 ľudí

Čínsky úrad pre bezpečnosť baníctva v roku 2023 aktualizoval existujúce zákony z dôvodu nárastu úmrtí v dôsledku nehôd pri ťažbe uhlia.

Pracovníci triedia uhlie v blízkosti uhoľnej bane v Datong v provincii Shaanxi v Číne 3. novembra 2021. – AFP

Najmenej 12 ľudí zahynulo pri dvoch samostatných incidentoch pri ťažbe uhlia v Číne za posledných 24 hodín. Channel News Asia ohlásil v utorok Reuters.

V pondelok v okrese Shangyang v provincii Šan-si došlo k nehode, keď sa podzemný bunker patriaci uhoľnej továrni Taiyuan Xinlong náhle pred polnocou zrútil a uväznil vo vnútri sedem ľudí.

Počas záchranných operácií sa podarilo nájsť telá 5 ľudí, pričom dvaja sú nezvestní.

Podľa miestnych zdrojov dozorné orgány pre bezpečnosť baní minulý mesiac vydali upozornenie pre uhoľný bunker Shaanxi, aby znížili nadprodukciu, aby sa predišlo prípadným nehodám.

Provincia Shanxi, región s najväčším producentom uhlia v Číne, dohliadala na nárast úmrtí v roku 2023.

Pri ďalšom incidente zomrelo sedem ľudí a dvaja sú stále nezvestní po smrtiacom výbuchu plynu vo východočínskej provincii Anhui.

K výbuchu, ktorý zabil 24 ľudí, došlo v bani Xieqiao a je vo vlastníctve Huaihe Energy Group.

Čínsky úrad pre bezpečnosť baní aktualizuje svoje súčasné zákony v roku 2023 z dôvodu nárastu úmrtí v dôsledku nehôd pri ťažbe uhlia, ktoré sú podľa predstaviteľa „veľkými problémami“.

Nehody pri ťažbe uhlia nie sú v Číne zriedkavé a minulý mesiac pri nehode v Pingdingshan v strednej Číne zahynulo 10 ľudí, čo prinútilo úrady vykonať bezpečnostné kontroly.

READ  Ľudia, ktorí neperú oblečenie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close