Svet

Vojenské lietadlo sa zrútilo na Ukrajine a zahynulo najmenej 22 ľudí – Svet – Správy


,


25.09.2020 22:35, aktualizované: 23:05

Vojenské lietadlo An-26 vzlietlo po havárii v meste Čugujev neďaleko ukrajinského Charkova.

Autor:

Najmenej 22 ľudí zahynulo po páde vojenského lietadla na východe Ukrajiny. Podľa ukrajinskej civilnej ochrany sa Antonov An-26 zrútil v piatok neďaleko mesta Čugujev v Charkovskej oblasti. Zdá sa, že niektorí ľudia katastrofu prežili. Podľa ukrajinských úradov išlo o cvičný let. Na mieste sú záchranári.

„Lietadlo sa zrútilo pri pristátí. Na palube boli okrem posádky aj kadeti z Charkovskej univerzity ukrajinských vzdušných síl. Na mieste sú mŕtvi a zranení,“ potvrdilo velenie ukrajinských vzdušných síl. Pôvodné informácie boli na palube 28 osôb – vojenských pilotov a kadetov. Neskôr letectvo spresnilo, že iba 27, pretože jeden z kadetov nedostal povolenie na let.

Na palube bolo sedem členov posádky a 20 študentov. Je tu 22 mŕtvych, dvaja prežili, utrpeli však veľmi vážne zranenia. Traja ľudia sú stále nezvestní.

Stroj sa zrútil pri pristávacom manévri a po náraze na zem začal horieť. „Zrejme (pilot) si pomýlil cestu s dráhou,“ uviedol zdroj pre agentúru Interfax.

An-26 je vojenské dopravné lietadlo vyvinuté sovietskym konštrukčným úradom Antonov. K dispozícii je tiež úprava pre cestujúcich An-26-100 s kapacitou až 43 osôb.

Lietadlá An-26 používala aj slovenská armáda, posledné slúžilo v roku 2016.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Ovplyvnia myómy maternice moje šance na otehotnenie?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close