Svet

Predseda vlády Singapuru zaplatí 87 000 S súdnych trov za súdne konanie za ohováranie proti autorovi a autorovi TOC

SINGAPUR (The Straits Times / Asia News Network): Najvyšší súd v stredu (13. októbra) udelil premiérovi Lee Hsien Loongovi právne poplatky za ohováranie, ktoré podal za článok uverejnený v Online Lease (TOC). .

Výdaj výdavkov prišiel potom, čo premiér Lee vyhral súdny spor s Terrym Sue, šéfredaktorom sociálno-politického webu pre článok uverejneným 15. augusta 2019, a malajzijským spisovateľom Rubashini Sunmuganathanom.

Sudkyňa najvyššieho súdu Audrey Limová minulý mesiac udelila premiérovi Leeovi odškodné 210 000 dolárov.

Tento článok považoval za hanlivý, pretože sa predpokladalo, že predseda vlády Lee bude voči svojmu otcovi, zakladateľovi vlády Lee Kuan Yewovi, neúprimný.

Článok s názvom „Manželka BM Leeho Ho Singh zdieľa článok o prerušení vzťahov s rodinnými príslušníkmi“ citoval príspevok doktora Lee Wei Linga z Facebooku.

Doktorka Lee tvrdí, že rodinný dom na ulici 38 Oxley Road vláda vyhlásila za vládu a tvrdila, že Lee Kuan Yew bol BM Lee uvedený do omylu, čím sa zmenila jeho vôľa dať dom BM Lee.

Xu sa snažil obvinenia v článku odôvodniť a tvrdil, že sú pravdivé.

Sudca Lim odmietol jeho obhajobu a povedal, že nemôže akceptovať predpoklad BM Leeho, s nepriamym motívom, že Lee uviedol Kuan Yewa do omylu, že v dome sa ocitli úradníci.

Sudca namiesto toho uviedol, že existujú dôkazy o tom, že premiér Lee podporuje túžbu Lee Kuan Yewa zbúrať dom, pretože chce rešpektovať prianie svojho otca.

Sudca Lim poznamenal, že premiér Lee povedal Lee Kuan Yewovi, že vláda chce v prípade, že sa vec vyskytne, chrániť dom.

Sudca uviedol, že Lee Kuan Yew, ktorý poznal názory kabinetu a jeho detí na túto vec, mohol dať dom predsedovi vlády Leeovi na riešenie politických alebo verejných záležitostí, ktoré s ním súvisia.

READ  Nedávne vírusové prepuknutie vo Vietname potvrdzuje, že ide o najnákazlivejší britský variant

Sudca Lim zistil, že povesť premiéra Leeho bola poškodená klamstvami v článku.

Sudca priznal PM PM 160 000 dolárov ako všeobecnú náhradu škody a 50 000 dolárov pre vážne škody.

BM Lee môže od Xu alebo Rubashini požadovať 160 000 dolárov, ale Xu bude musieť zaplatiť iba 50 000 dolárov za zlé škody.

Rupashini sa nedostavila na obhajobu prípadu proti nej a rozsudok bol vynesený v prospech Ligy predsedov vlád, ktorú zastupoval vysoký advokát Davinder Singh.

V stredu sa v senátoch konalo pojednávanie za účelom stanovenia trov konania, ktoré sa spravidla priznávajú úspešným právnikom v občianskoprávnych veciach.

Xuov právnik Lim Dean neskôr svojmu klientovi nariadil zaplatiť 87 832,93 dolára na svojej facebookovej stránke a požiadal o dary na zvýšenie sumy tento týždeň.

Tlačový tajomník BM Lee v odpovedi na otázky médií zopakoval, že predseda vlády daruje sumy, ktoré mu boli darované, na charitu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close