Svet

Príkaz na očkovanie súkromného sektora nadobudne účinnosť „čoskoro“

Vo štvrtok to povedal prezident Biden v krátkom, šesťminútovom príhovore k národu Jeho súkromný sektor riadi očkovanie proti COVID-19 „Čoskoro“ začne platiť, aby sa vyriešil „neprijateľne vysoký počet“ ľudí, ktorí nechcú byť očkovaní.

Ale vzhľadom na obavy v celej krajine už druhý deň po hlavnom prejave nebral otázky novinárom. Rastúca inflácia A a Kríza dodávateľského reťazca Udržuje regály obchodov prázdne a Hrozí, že dá darčeky k sviatku Ceny väčšiny komodít pôjdu hore.

V súvislosti s ochorením COVID-19 Biden povedal: „Robíme pokrok. V celej krajine klesol denný počet prípadov za posledných šesť týždňov o 47 percent a počet hospitalizácií o 38 percent.

Ale povedal: „Sme v kritickom bode, keď pracujeme na zapnutí Covid-19 a máme oveľa viac práce s očkovaním 66 miliónov neočkovaných ľudí v USA.“

„Ministerstvo práce čoskoro vydá núdzové pravidlo, ktoré umožní požiadavky na očkovanie pre spoločnosti so 100 a viac zamestnancami,“ povedal Biden.

Biden minulý mesiac oznámil, že väčšina federálnych pracovníkov by mala byť očkovaná a že spoločnosti so 100 a viac zamestnancami potrebujú výstrely alebo rutinné testovanie. Ministerstvo práce predložilo tento týždeň návrh nariadenia rozpočtovému úradu Bieleho domu.

„Máme ešte dlhú cestu k zaočkovaniu 66 miliónov ľudí v USA, ktorí neboli očkovaní,“ povedal Biden.
Justin Sullivan / Getty Images
Príkaz na očkovanie súkromného sektora nadobudne účinnosť „čoskoro“
Podľa údajov CDC má 78,5 percent dospelých Američanov aspoň jeden výstrel Govt-19.
Drew Anger / Getty Images

Republikánsky národný výbor minulý mesiac vyzval na pozastavenie Bidenovho príkazu na očkovanie v súkromnom sektore a republikánsky guvernér Texasu Greg Abbott v pondelok podpísal výkonné nariadenie.

Biden vo štvrtkových komentároch ustúpil od neúspechu: „Požiadavky na očkovanie by nemali byť ďalším problémom, ktorý nás rozdeľuje. Preto naďalej bojujeme proti dezinformáciám, ktoré tam existujú.“

Podľa údajov CDC, 78,5 percenta Dospelí Američania mali najmenej jeden výstrel z Govt-19.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Zhaki v stredu uviedla, že nie je jasné, kedy začne platiť pravidlo súkromného sektora.

READ  Námorná doprava v Južnej Afrike dramaticky narastá

„Dlho sme sa k časovému harmonogramu nevyjadrili, ako dlho to bude trvať, pretože chceme umožniť, aby sa tento proces uskutočnil,“ povedal.

Biden vo štvrtok popoludní usporiadal ďalšie verejné podujatie s kenským prezidentom Uhuru Kenyattom, nehovoril však o ekonomických ťažkostiach USA spôsobených krízou inflácie a dodávateľského reťazca. Hovoril o vynikajúcom prístave V stredu,

Generálny riaditeľ Bieleho domu Ron Glenn sa vo štvrtok zahrial, aby znížil kúpyschopnosť spotrebiteľov a nedostatok dodávok. „Problémy vysokej triedy“ V porovnaní s vážnymi problémami, ako je vysoká nezamestnanosť.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Zaki
Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Zhaki uviedla, že nie je jasné, kedy začne platiť pravidlo očkovania.
© Chris Cleponis – Pool prostredníctvom Cnp / CNP prostredníctvom ZUMA Press Wire

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close