Roy & Maser vstupujú do medailového kola na výbornú

Viacerí hráči z tímu Montreal Canadiens ukončili obojstrannú fázu majstrovstiev sveta juniorov v roku 2023 na horúcej vlne, najmä Joshua Roy a Philip Mazer.

Roy a Maser sa podľa plánu stretnú vo štvrťfinále, pričom Kanada bude čeliť Slovákom 2. januára o 19:30 SEČ.

Joshua Roy (4 GP, 3 G, 3 A, 6 PTS)

Roy strelil svoj tretí gól v štyroch zápasoch počas výhry Kanady nad Švédskom 5:1 a pre tých, ktorí sledujú plus/mínus, Roy (+9) vstupuje do medailového kola za Connorom Bedardom (+11).

Bol to Royov tretí gól, odkedy Kanada otriasla zostavou po úvodnej prehre turnaja s Českom, pričom Roy a Bedard nahradili potenciálneho hráča Dallas Stars Logana Stankovena.

Táto trojica predviedla neuveriteľnú chémiu a bude sa s ňou počítať, že bude ťahať ofenzívu Kanady v nadchádzajúcich vyraďovacích kolách.

Aj bez výhody pravidelného využívania power-play je Roy momentálne štvrtý v strieľaní gólov na Majstrovstvách sveta juniorov v roku 2023. Treba si však uvedomiť, že nie je dobrý len v útočnom pásme.

Jeho línia bola pre tím Kanady nápomocná Aj v defenzíve.

Philips Measure (4 GB, 2G, 3A, 5PS)

Mescher ukončil kolo na vysokej úrovni počas prehry Slovenska so Švajčiarskom 4:3.

Tieto dva body od seba delilo menej ako minútu, pričom prvé asistencie na valci boli výsledkom veľkého očakávania a korčuľovania v neutrálnej zóne, nehovoriac o špičkovej hre.

Mescher sa do zápisu o skóre dostal o 49 sekúnd neskôr ďalším gólom Cedric Kinton‚s OHL spoluhráč Sarwak Petrovski. Zápas dokončil s takmer 20 minútami ľadového času, nehovoriac o 75-percentnej úspešnosti vhadzovania.

READ  Recenzia paralympijského dňa 1: Masters USA vyhralo prvé zlato, Ukrajina vyhrala jednu etapu

Strelil aj druhý gól Slovenska v rozstrele, no nestačilo to na to, aby sa vyhli porážke a postúpili do štvrťfinále proti Royovi a tímu Kanady.

Huby WJC News and Notes

• Prospekt Chicaga Blackhawks Colton Dach musel opustiť sobotňajší večer Zranenie ramenaTo ponecháva dvere otvorené pre možnosť vidieť Riley Kidney alebo Owen Beck s tímom Kanady.
  • Po tom, čo v prípravných zápasoch nezvíťazilo, Rakúsko v januári porazilo Lotyšsko. Tvárou v tvár druhému v posledných minútach, potenciálny kandidát Canadiens Vincenzo Rohrer ponúka poslednú šancu opustiť Halifax s výhrou pod pásom. Rohrer pomohol nastaviť Úvodný gól Rakúska proti Nemecku si vyslúžil pochvalu Silné vedenie.
  • Oliver Kapanen a Adam Engstrom sa stretnú vo štvrťfinále Švédsko a Fínsko Klasické vyraďovacie kolo obnovuje rivalitu v súťažnej hre.