Taliansko, Nigéria a Brazília postupujú do štvrťfinále MS hráčov do 20 rokov; Argentína, Anglicko vonku

BUENOS AIRES, Argentína (AP) — Taliansko, Nigéria, Kolumbia a 10-členná Brazília postúpili v stredu do štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

Hostiteľská Argentína prehrala 2:0 s Nigériou pred takmer 30 000 fanúšikmi v San Juane. Taliansko zdolalo Anglicko 2:1 neskorým gólom z miesta.

Brazília zdolala Tunisko 4:1, napriek tomu, že celý druhý polčas prehrávala ako muž, zatiaľ čo Kolumbia zdolala Slovensko 5:1 v priebehu štyroch minút.

Nigéria bude v ďalšom kole čeliť Ekvádoru alebo Južnej Kórei.

Brazília sa stretne vo štvrťfinále s Izraelom a Kolumbia s Talianskom.

Argentína nevstúpila do MS hráčov do 20 rokov ako favorit. Mužstvo trénera Javiera Mascherana spočiatku nezvládlo kvalifikáciu a miestenku na turnaj si zabezpečilo až vtedy, keď hostilo Indonéziu. Po titule seniorského tímu vo Svetovom pohári sa očakávalo, že viac domácich opôr bude inšpirovať mladíkov.

Ale po tom, čo Argentína premárnila niekoľko šancí počas celého zápasu, Nigérijčania ich v druhom polčase dvakrát potrestali. V 61. minúte sa gólový kop pre Ibrahima Muhammada skončil chybou obrany.

Argentína pokračovala v tlaku a dvakrát zasiahla drevo. Hlavička Rilwanu Haliru Sarkiho krátko pred záverečným hvizdom ukončila protiútok Nigérie.

„Odohrali sme skvelý zápas,“ povedal Mascherano v pozápasovom televíznom rozhovore. „Vedeli sme, že ak urobíme pár chýb, budeme musieť zaplatiť a bohužiaľ, dve chyby, ktoré sme urobili, ich stáli dva góly.

Taliansko začalo proti Anglicku razantne a skórovalo už v 8. minúte po sérii rýchlych prihrávok, ktoré si pred brankárom postavil Tommaso Baldanzi. Anglicko vyrovnalo, keď z 24. pozície skóroval Alfie Devine. Na štadióne La Plata, jednom z najhorších ihrísk v súťaži, nastala patová situácia.

Ale rozhodnutie o preskúmaní videa, ktoré sa blížilo na plný úväzok, dalo Taliansku šancu hneď na mieste. Cesare Casade sa presadil a strelil svoj piaty gól v zápase, čím spečatil víťazstvo a priviedol Talianov k víťazstvu.

READ  Slovenský dokument „Námorník“ získal ocenenie na Americkom filmovom festivale

Predtým Marcos Leonardo otvoril skóre Brazílie v 11. minúte z miesta, čo bolo jeho štvrté na turnaji. Andre Santos pridal sekundu z 31. miesta.

Tesne pred polčasom bol vylúčený obranca Robert Renan a väčšinu druhého polčasu držalo iniciatívu Tunisko, no Brazília skórovala dvakrát po zranení cez Mathiasa Martinsa a Santosa.

Skóre svojho tímu otvoril Kolumbijčan Oscar Cortes, ktorý v 48. skóroval ako prvý. O dve minúty zvýšil na 2:0 Jásir Aspirilla a tretí pridal v 52. minúte Tomáš Angel.

Angel opäť skóroval v 64.

Útechu hlavičkou v 87. strelil Dimotage Jambor, ale posledné slovo mala Kolumbia ďalším gólom Corteza v čase zranenia.