Man City 2-1 Brighton: Erling Holland, Julian Alvarez, Jeremy Toku žiaria, keď sa šampióni vracajú na víťaznú cestu | Futbalové správy

Správa a najdôležitejšie body Ako góly v prvom polčase od Juliana Alvareza a Erlinga Hollanda, Manchester City porazil Brighton 2:1 a ukončil sériu troch domácich prehier; Ansu Fati znižuje nedoplatky pre Čajky, ale nemôžu nájsť úroveň napriek neskorej červenej Manuel Akanji.

Autor: Ron Walker, digitálny futbalový novinár @ronabey

19:36, Spojené kráľovstvo, sobota 21. októbra 2023

Julien Alvarez a Erling Haaland porazili Brighton 2:1, keď šou viedol Jeremy Docu, keďže Man City dosiahol rekord Premier League 21 po sebe idúcich domácich víťazstiev.

Mladý Belgičan potrápil vracajúceho sa Jamesa Milnera tak nešťastne, že 37-ročný hráč bol v polčase vyradený, no viac škody napáchal v priebehu ôsmich minút, keď jeho ťahák nasmeroval domov Alvarez na úvod.

„Je to výnimočný krídelník,“ povedal po zápase manažér Pep Guardiola. „Je veľmi inteligentný, je inštinktívny pri lopte a potom, čo ukázal svoju kvalitu. Odkedy prišiel, som s ním a jeho vplyvom veľmi spokojný. Je to začiatok mnohých rokov.“

Do konca zostávalo menej ako 20 minút, keď Hollandovo silné zakončenie po chybe Carlosa Palebu hrozilo, že Brighton potopí bez stopy.

Ale náhradník Anzu Fati poslal loptu hlavou po centri Kaoru Mitoma, aby dal Čajkám nádej po tom, čo Pascal Cross premeškal skvelú šancu vrátiť ich späť do hry.

Zostávala len nádej, pretože Guardiola sa pohodlne držal, napriek druhej rezervácii Manuela Akanjiho neskoro na stiahnutie Fathiho.

Ťažké popoludnie pre Čajky zhoršilo zranenie Chloe Marchovej z predĺženia, ktorú po niekoľkých minútach ošetrovania odniesli na nosidlách.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

READ  Recenzia: Eremocene - Notes from Cineuropa

Hodnotenie hráčov

Mesto človeka: Ortega (5), Walker (7), Stones (8), Akanji (5), Guardiol (7), Rodri (7), Silva (6), Foden (6), Alvarez (7), Toku (9), Holandsko (8).

Spoločníci: Diaz (6), Grealish (6), AK (n/a).

Brighton: Steele (6), Milner (5), Dunk (7), Julio (5), March (6), Paleba (5), Cross (5), Adingra (6), Pedro (5), Mitoma (7), Welbeck (6).

Spoločníci: Ferguson (5), Veldman (6), Fatty (7), Gilmour (6), Van Heck (n/a).

Muž zápasu: Jeremy Toku.

Ako sa Man City vrátil, aby pristrihol Čajkám krídla

Rodriho príchod vždy pravdepodobne priniesol odozvu na ligové prehry City, ale výber Toku sa ukázal ako kľúčový proti Čajkám.

Pred odpalom Alvarezovi, ktorý odstavil Milnera na vedľajšiu koľaj, už hodil varovný signál curlerom.

Čoskoro boli dve, keď sa Palebova prihrávka naslepo z Brightonského vhadzovania ukázala ako perfektná asistencia pre Hollanda, ktorý sa presadil, než vypustil nízku raketu z bližšej tyče.

Toku naďalej terorizoval obranu Brightonu, no domáci si napriek totálnej prevahe do prestávky nedokázali vynútiť ďalší seriózny štart do prestávky.

Skupinová správa

• Man City si oddýchol Ederson po jeho neskorom návrate z medzinárodnej služby, zatiaľ čo Rodry a John Stones sa vracajú.
  • V útoku Brightonu dostal prednosť Danny Welbeck pred Evanom Fergusonom, v bránke sa obnovil Jason Steele a po mesiaci zranení sa vrátil James Milner.

Milner bol po polčase zbavený trápenia a nahradený Joelom Veldmanom, keď sa Brighton znovu objavil s väčšou energiou a organizáciou.

Pri centri Simona Adingru mali stiahnuť gól, no v rozhodujúcej chvíli načechral a trafil bočnú sieť.

Ukázalo sa, že štvrtýkrát bolo šťastím proti čoraz nedbalejším šampiónom, keď Akanjiho nepohodlný dotyk spadol z kríža Mitoma a Fati strelil svoj druhý gól v troch ligových zápasoch.

READ  Zo Slovenska na Červenú palicu: Nový medzináboženský riaditeľ sa usiluje o „zdravie celej komunity“ | Záľuby/životný štýl

Brighton musel tlačiť, no City zvýšilo rýchlosť, keď sa hostia snažili nájsť cestu.

Nepomohlo ani neskoré vylúčenie Akanjiho, pričom po sebe idúcich setov bolo čoraz menej a namiesto toho, aby sa sústredili na Dannyho Welbecka a zoznam zranení Seagulls po vynútených zmenách v marci.

„Najhoršia správa dnes je, že marec nám bude dlho chýbať,“ potvrdil De Serpi. „Welbeckovo zranenie vyzerá ako svalový problém, neviem.“

Guardiola: Proti Brightonu bolo nemožné kontrolovať celý zápas

Tréner Man City Pep Guardiola:

„Nemôžeme kontrolovať hru 95, 96 minút. To nedokáže žiadny tím na svete. Som prekvapený, že sme to zvládli 55, 60 minút.“

„V prvom polčase sme mali viac šancí a boli agresívnejší, spájali sme sa s útočníkmi, pretože s nami išli muž proti mužovi a to nám umožnilo komunikovať s krídelníkmi najmä na ľavej strane.

„V druhom polčase uzavreli priestor, boli veľmi dobrí a keď mali loptu, bolo takmer nemožné im ju zobrať.“

De Serpi: Radšej prehrám 6:1 ako hrať bez osobnosti

Tréner Brightonu Roberto De Serpi:

„Môžeme sa baviť o dvoch častiach hry. V prvom rade nie je možné hrať proti City tak, ako hrali v prvom polčase. Nie je to ťažké len pre Brighton, ale bude to pre každého.“

„Po polčase sme mali viac energie, odvahy a osobnosti. Udržali sme si poriadok na ihrisku, najmä bez lopty a mali sme opäť dve-tri šance na skórovanie.“

„Táto sezóna je iný zápas. Strácame veľa hráčov, myslím si, že nie sme pripravení súťažiť v tejto súťaži, prispôsobujeme sa. Je to ťažké, pretože hráme proti Ajaxu.“ [on Thursday, in the Europa League] Bez Pervis Estupinan, Solly March, Danny Welbeck, Tariq Lamptey a Julio Enciso.

READ  NATO zalieva betón na podporu nových „bojových skupín“ v 4 krajinách uprostred rastúceho napätia s Ruskom

„Dôležité je však zlepšenie. Proti City sme dokázali, že môžeme hrať s väčšou odvahou a osobnosťou, ak chceme konkurovať, a ak to dokážeme, môžeme hrať s väčšou energiou a osobnosťou a hrať tak ako v druhom polčase.“

„Je smutné hrať ako v prvom polčase – boli sme v rozpakoch. Môžeme prehrať, 6:1 nie je problém, ale chcem prehrať s osobnosťou a energiou ako v druhom polčase.“

Čo bude ďalej?

Mesto Manchester Cestujú do Švajčiarska, kde sa v stredu stretnú v Lige majstrov Mladí chlapci; Začiatok o 20. hodine.

Tím Pepa Guardiolu čaká cesta na Old Trafford cez Manchester Manchester United V ten deň Super nedeľa 29. októbra Sláva Sky Sports; Začiatok o 15.30 hod.

do BrightonVedú Ajax vo štvrtok v Európskej lige; Začiatok o 20. hodine.

Potom dirigujú Fulham V Premier League 29. októbra; Začiatok o 14:00 hod.