Technológie

Prvá slovenská banka už chráni pred častými skrytými poplatkami, vďaka ktorým ľudia stratia peniaze v zahraničí

Klienti MBank sú prví na Slovensku, ktorí blokujú výbery z bankomatov tzv. Prirážkovým poplatkom, ktorý zahraničná banka účtuje za výbery z bankomatov. Toto je možné vykonať priamo v žiadosti, informovala banka prostredníctvom tlačová správa,

mBank okamžite prináša dve bezpečnostné vylepšenia

Pravdepodobne ste už narazili na príplatky alebo prirážky od zahraničnej banky za výber z bankomatu pri cestovaní. Zo slovenských bánk sa mBank stala prvou, ktorá umožňuje svojim klientom blokovať výbery zo zahraničných bankomatov, ak im zahraničná banka účtuje poplatok.

Všetko je možné nastaviť priamo v žiadosti banky, kde môžete výbery úplne zakázať za príplatok, zatiaľ čo takéto výbery budú automaticky zamietnuté. Ak sa stále rozhodnete pre poplatok, môžete túto službu ľahko deaktivovať.

Druhou novinkou, ktorú prináša mBank, je možnosť dočasne zablokovať magnetický prúžok na platobnej karte. Je to užitočná bezpečnostná funkcia, vďaka ktorej môžete svoju kartu naďalej používať na bezkontaktné platby alebo výbery, ale aj na kontaktné operácie pomocou kódu PIN, v ktorom je karta vložená priamo do bankomatu alebo platobného terminálu.

Zároveň však karta zostáva chránená najmä proti skimmingu, tj zneužitiu kopírovaných údajov z magnetického pruhu, napríklad pri výbere z bankomatu.

mBank sa prezentuje ako digitálna banka, takže používanie podobných funkcií v mobilnej aplikácii je medzi klientmi banky samozrejme veľmi populárne.

„V priemere sa klient prihlasuje do aplikácie mBank 11-krát mesačne. Je však potrebné dodať, že tento počet by bol vyšší, ale naši klienti vidia zostatok alebo sumu platby aj bez prihlásenia, a to prostredníctvom upozornení push . Až 75% používateľov našej mobilnej aplikácie aktualizuje každý mesiac najnovšiu verziu. “ uvedený Tomáš Reytt, riaditeľ pre digitálne kanály, pobočky a externých partnerov mBank.

Zaujímavé je, že najpoužívanejším operačným systémom je Android 9, ktorý používa až polovica klientov s Androidom, nasledovaný operačným systémom Android 10. Medzi najpoužívanejšie smartfóny patria Huawei P30 Lite, Huawei P20 lite, Redmi Note 7 a Samsung Galaxy S8.

READ  Spôsoby spolupráce Andalúzie počas návštevy veľvyslanca SR v Malage

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close