Svet

Putin povedal, že mierové rozhovory s Ukrajinou sú v slepej uličke

Pohľad na obytnú budovu zničenú počas ukrajinsko-ruského konfliktu 14. apríla 2022 v južnom prístavnom meste Mariupol. (Reuters)

Vo štvrtok Rusko utrpelo veľký neúspech, keď sa jeho vojnová loď Moskva naďalej potápala v čiernomorskom požiari. Hoci ukrajinskí predstavitelia tvrdia, že ich sily zasiahli loď raketami, Rusko požiar priznalo, no priznalo útok. Moskva je schopná niesť 16 riadených striel dlhého doletu, čo znižuje palebnú silu Ruska.

Volodymyr Želenskij v prejave k ľudu Ukrajiny povedal, že aj keby im Moskva „dala päť“, mali by byť hrdí na to, že prežili 50 dní ruskej agresie.

Ruský prezident Vladimir Putin varoval, že snahy Západu postupne ukončiť dovoz ruského plynu by mohli mať negatívny vplyv na ich ekonomiky.

Putin vo štvrtok povedal, že európske snahy nájsť alternatívy k ruskému exportu plynu „by boli veľmi bolestivé pre tých, ktorí iniciujú takúto politiku“.

„V Európe momentálne neexistuje žiadna rozumná alternatíva,“ argumentoval.

„Spotrebitelia budú zaplatení mnohonásobne viac ako iné krajiny zasielajúce do Európy, predovšetkým zo Spojených štátov,“ povedal Putin.

„Ovplyvní to životnú úroveň ľudí a konkurencieschopnosť európskeho hospodárstva,“ povedal. – A.P.

READ  Smrteľná diagnóza: Škandalská Češka podľahla záhadnej chorobe ... Liečba neexistuje!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close