Technológie

PV Roof Powers je slovenský výrobca tepelnej techniky

„To v spojení s produktmi využívajúcimi obnoviteľné zdroje energie v portfóliu spoločnosti jasne podčiarkuje jej prístup k udržateľnosti,“ vysvetľuje náš hosťujúci redaktor Ľubomír Šlauka, exportný manažér spoločnosti Atak.

Attack tiež nainštaloval ďalšiu 230 kW FVE na strechách zostávajúcich výrobných, skladových a kancelárskych budov, čím sa celková inštalovaná solárna kapacita zvýšila na 430 kW. Presnejšie povedané, môžete vidieť, ako sa používajú striedače Fronius alebo Huawei a moduly Jinko Solar alebo JA Solar. A nielenže ide o obnoviteľný zdroj elektriny, poháňa aj každodennú prevádzku areálu spoločnosti. K dispozícii sú kotly na biomasu, plynové kotly a tepelné čerpadlá, ktoré poskytujú aj obnoviteľný zdroj tepla na mieste.

Pozrite si pôsobivé krátke video Tu.

Nové tepelné čerpadlo pre domácnosť

Okrem kotlov na biomasu a plynových kotlov Attack nedávno predstavil aj domáce tepelné čerpadlo, novinku v portfóliu, ponúkajúce modely s výkonom 6, 9, 12, 15 a 19 kW. Tepelné čerpadlo vzduch / voda Attack Inverter R32 je moderný zdroj energie založený na princípe odoberania energie z okolitého vzduchu a jej premeny na teplovodný vykurovací systém. Energiu potrebnú na vykurovanie/chladenie alebo ohrev TÚV vyrába pomocou primárneho zdroja energie z elektrickej siete, solárneho poľa alebo batérie.

útok

Bočný pohľad na tepelné čerpadlo.

Čerpadlo okrem vykurovania aj kompletne chladí, čím zabezpečuje požadovanú teplotu v miestnosti 365 dní v roku. Výrobok sa skladá z vonkajšej a vnútornej jednotky. Externá monobloková jednotka zjednodušuje inštaláciu a servis. Invertorové tepelné čerpadlo má jednoduché a intuitívne ovládanie cez 5” plne grafický dotykový displej, ktorý umožňuje ovládanie ďalších dvoch teplotne závislých vykurovacích okruhov ovládaním zónového zmiešavacieho ventilu a obehového čerpadla.

Tepelné čerpadlo je možné ovládať na diaľku cez internet pomocou Wi-Fi modulu a užívateľsky príjemnej aplikácie na cestách. Predovšetkým pri sezónnom koeficiente SCOP 4,9 je tepelné čerpadlo schopné vyrobiť 4,9 kW tepelnej energie pod 1 kW spotrebovanej elektriny. (hcn)

READ  Zastavte to všetko, tweet Apple exec mohol byť ukážkou okuliarov Apple VR

Nestihli ste to? Solárne kotly – PV Europe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close