Zábava

Rakúšania a Česi opätovne zaviedli obmedzenia na hraniciach so Slovenskom, aby obmedzili migráciu

PRAHA (AP) – Česká republika a Rakúsko v utorok oznámili, že v snahe zastaviť prílev migrantov dočasne obnovia kontroly na svojich hraniciach so Slovenskom.

V samostatných oznámeniach obe krajiny uviedli, že opatrenie nadobudne účinnosť od stredy a bude účinné počas počiatočného obdobia 10 dní. Rakúsky minister vnútra Gerhard Garner v narýchlo dohodnutom tlačovom vyhlásení uviedol, že cieľom bolo zabrániť pašerákom používať alternatívne trasy, informovala rakúska tlačová agentúra.

Český minister vnútra Vit Ragusan povedal, že testy nám „pomôžu účinne bojovať“ proti pašerákom ľudí.

Ragusan uviedol, že operácia bola úzko koordinovaná so susednými krajinami vrátane Poľska, ktoré sa už rozhodlo spustiť podobné kontroly na svojich hraniciach so Slovenskom. Obmedzenia by podľa neho nemali striktne obmedzovať premávku na hraniciach.

Česká polícia uviedla, že plánuje nasadiť 130 policajtov, ktorí budú pôsobiť pozdĺž celej hranice, nielen na oficiálnych hraničných priechodoch.

Slovenský premiér Ľudovít Ódor český krok kritizoval s tým, že je nevyhnutné celoeurópske riešenie problému migrantov. Povedal, že vláda bude reagovať na český krok možno v stredu.

Nemecko oznámilo minulý týždeň Okamžite posilnilo policajné hliadky pozdĺž „pašeráckych trás“ pozdĺž hraníc s Poľskom a Českou republikou v snahe zabrániť vstupu ďalších migrantov do krajiny.

Krajiny EÚ tento rok čelili výraznému nárastu migrácie z Afriky, Sýrie a iných krajín. Cez české či rakúske územie prechádza veľa migrantov na ceste do západnej Európy.

___

Sledujte globálne pokrytie migrácie AP https://apnews.com/hub/migration

READ  SkyShowtime najme seniora pred začiatkom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close