Zábava

Rakúsko spustilo kontroly na slovenských hraniciach, aby zastavilo nelegálnych prisťahovalcov

Viedeň 29. septembra (SocialNews.XYZ) Rakúsko spustilo kontroly, aby zabránilo pašovaniu ľudí na svojich hraničných priechodoch so Slovenskom, uviedol tu minister vnútra Gerhard Garner.

Karner uviedol, že obmedzenia sa budú uplatňovať počas počiatočného obdobia 10 dní na 11 hraničných priechodoch medzi oboma krajinami, uviedla tlačová agentúra Xinhua.

Test vstúpil do platnosti vo štvrtok o 12:00.

Garner poznamenal, že na rakúskych hraničných priechodoch s Maďarskom a Slovinskom platia od septembra 2015 obmedzenia, a povedal Garner, že cieľom najnovšieho kroku je zabezpečiť, aby pašeráci ľudí nevyužívali Rakúsko ako alternatívu.

„Musíme ísť rýchlejšie ako pašeráci,“ povedal.

Počet žiadateľov o azyl v Rakúsku za posledných pár mesiacov výrazne vzrástol.

V období od januára do augusta tohto roku bolo v Rakúsku zaregistrovaných viac ako 56 000 žiadostí o azyl, čo je podľa tamojšieho ministerstva vnútra 195-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

Väčšinu žiadostí podali indickí štátni príslušníci, z ktorých mnohí cestovali do Rakúska s pomocou pašerákov, informovala rakúska televízia ORF.

Zdroj: IANS

Rakúsko spustilo kontroly na slovenských hraniciach, aby zastavilo nelegálnych prisťahovalcov

O Kobe

Kobi Atusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych renomovaných spravodajských zdrojov.

Pri písaní rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Medzi jeho budúce plány patrí urobiť zo SocialNews.XYZ spravodajský web bez zaujatosti alebo úsudku.

Môžete ho kontaktovať na adrese [email protected]

READ  Švédsko je pripravené na ďalšie dobrodružstvo proti Slovensku v Euro 2020

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close