šport

Rakúsko strelilo najrýchlejší gól po 6 sekundách v medzinárodnej futbalovej histórii

Christoph Baumgartner strieľa sólo gól Rakúska proti Slovensku (Obrázok: Viaplay)

Rakúšan Christoph Baumgartner strelil šesť sekúnd po výkope pri sobotňajšej priateľskej výhre 2:0 nad Slovenskom, najrýchlejším gólom v medzinárodnom futbale.

Dvadsaťštyriročný hráč šprintoval zo stredového kruhu a vyhol sa trom výzvam, než vystrelil nízku strelu do dolného rohu spoza šestnástky.

Keď sa domáci fanúšikovia Slovenska neveriacky prizerali, Rakúšania oslavovali, že stredopoliara RB Lipsko obsadzovali jeho spoluhráči na štadióne Tehelné pole v Bratislave.

„Túto variáciu sme už urobili predtým, pričom sme od začiatku riskovali. Postupnosť krokov nejako fungovala a ja som bežal,“ povedal Baumgartner.

Lukas Podolski skóroval za Nemecko proti Ekvádoru v roku 2013, keď útočník odtrhol loptu od obrancu a skóroval sedem sekúnd po zápase.

Osem minút pred časom spečatil víťazstvo neskorým gólom striedajúci Andreas Weimann.

Rakúsko pokračuje v prípravách na Euro 2024 prípravnými zápasmi proti Turecku, Srbsku a Švajčiarsku. V skupinovej fáze sa v Nemecku stretnú s Francúzskom, Holandskom a buď Poľskom alebo Walesom.

Je pozoruhodné, že Baumgartnerov výkon takmer zmizol o niekoľko hodín neskôr počas priateľského zápasu Nemecka proti Francúzsku.

Stredopoliarovi Tonimu Kroosovi trvalo osem sekúnd, aby ohromil štadión Groupama, keď si pri svojom návrate pripísal asistenciu.

Pri získaní lopty z výkopu Kroos strácal veľa času a chytil sa dopredu Floriana Wirtza, ktorý sa presadil v streleckej vzdialenosti.

Hviezda Bayeru Leverkusen mala ešte veľa práce, ale pravačkou vystrelila bravúrne mimo Brycea Sambu.

VIAC: Kyle Walker z Man City utrpel zranenie počas zápasu medzi Brazíliou a Anglickom

Tiež: Prečo Harry Kane a Bukayo Saka nehrali za Anglicko

VIAC: Prečo tréner Španielska po polčase vylúčil brankára Arsenalu Davida Rayu

READ  Fernando Santos „neľutuje“, že posadil Cristiana Ronalda na lavičku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close