Svet

Rakúsko zavádza pravidelné testy pre učiteľov a ďalšie rizikové profesie

Od januára budú musieť byť učitelia a pracovníci v službách testovaní každé dva týždne.

Rakúski pracovníci najviac ohrození látkou COVID-19 budú musieť byť od januára testovaní každé dva týždne. Vyhlásil to v piatok večer rakúsky úrad Sebastian Kurz, ktorého citovala agentúra DPA.

Učitelia a pracovníci v službách, ktorí sú v úzkom kontakte s klientmi, budú musieť podstúpiť pravidelné testovanie. Podľa agentúry DPA to budú pravdepodobne kaderníci, maséri a iné podobné profesie.

Rakúska vláda okrem toho zavádza povinné nosenie rúšok na všetkých pracoviskách, kde nie je možné dodržať dostatočný fyzický odstup.

Orgány jednotlivých rakúskych spolkových krajín budú tiež schopné zaviesť povinnosť pokrývať horné dýchacie cesty vo vonkajších priestoroch, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí.

Povinnosť nosiť závoj už v Rakúsku platila v obchodoch a verejnej doprave.

Kurzský úrad v piatok tiež oznámil, že obmedzenia obmedzujúce počet účastníkov silvestrovských osláv budú prísnejšie, ako sa pôvodne plánovalo. Oslavovať budú môcť iba členovia dvoch domácností.

„Oslavy Silvestra by sa mohli pripraviť na katastrofu na január,“ varoval šéf rakúskej vlády na tlačovej konferencii.

Obmedzenia vianočných sviatkov budú o niečo voľnejšie: stretnúť sa bude môcť najviac 10 ľudí bez ohľadu na to, do koľkých členov domácnosti sú zapojení.

Rakúsko v piatok informovalo o 2 900 nových prípadoch koronavírusovej infekcie, ktorých počet nedávno klesol vďaka trojtýždňovej výluke.

Sedemdňový výskyt však stále predstavuje 213 infikovaných na 100 000 obyvateľov, čo je podľa Kurza stále príliš veľa. Úrad dúfa, že druhá fáza hromadného testovania naplánovaná na január by mohla zabrániť alebo aspoň oddialiť ďalšie blokovania.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close